Підтримка антиросійських санкцій падає: Європа має підготувати громадян до тривалої війни в Україні – Bloomberg

Поділитися
Підтримка антиросійських санкцій падає: Європа має підготувати громадян до тривалої війни в Україні – Bloomberg © Радио Свобода
Президент Росії продовжує газовий та ядерний шантаж, сподіваючись таким чином похитнути єдність партнерів України. Тому європейські лідери мають рішуче діяти, аби очікування Путіна не справдилися.   

Повномасштабна війна Росії проти України триває вже майже шість місяців, і з плином часу, настрої громадян Євросоюзу дещо змінюються. У міру наближення опалювального сезону та загального зростання цін, серед населення ЄС накопичується втома від війни в Україні. Тому лідерам країн-партнерів необхідно підготувати своїх громадян до затяжного конфлікту та впровадити адекватні заходи для підтримки тих, хто найменше здатний витримати наслідки, передає американське видання Bloomberg.

Ще у травні поточного року, серед десяти європейських країн провели опитування, у якому респондентів попросили визначити рівень уваги їх уряду до України у порівнянні з нагальними проблемами власних громадян. Переважна більшість опитаних вважали, що він надто високий. Цікаво, що цей показник найбільший у сусідніх Польщі та Румунії. Проте більшість європейців продовжують підтримувати зусилля, спрямовані на допомогу Україні у боротьбі з військовою агресією Кремля.

Bloomberg

Також громадяни ЄС вважають, що негативними наслідками війни, для них є зростання вартості життя, цін на енергоносії та загроза застосування ядерної зброї. Bloomberg посилається на дані опитування Forsa у Німеччині в липці 2022 року. Згідно з ними, рівень підтримки антиросійських санкцій значно скоротився, з 44% до однієї третини. І ймовірно цей показник буде падати у міру наближення зими.

Аби адекватно відреагувати на настрої в суспільстві, європейським лідерам необхідно прояснити свої цілі в Україні, ключовими з яких є:

  1. Захист демократично обраного керівництва України та право країни на самовизначення;
  2. Притягнення Росії до відповідальності за воєнні злочини;
  3. Уникнення припинення вогню, яке робить Україну вразливою для відновлення російської агресії.

Для досягнення цих цілей, Європі щонайменш треба зберегти поточні санкції проти Російської Федерації та продовжувати надавати економічну допомогу Україні. Лідери ЄС до того ж мають проводити роз'яснювальну роботу, аби пояснити що боротьба з військовою агресією Росії, відповідає інтересам Європи, бо перемога Путіна, надасть сміливості не лише очільнику Кремля, а й іншим автократам із реваншистськими амбіціями. 

Для європейських партнерів України важливо й чесно говорити зі своїми громадянами та повідомляти про потенційні складнощі. РФ продовжує газовий шантаж, поступово зменшуючи експорт блакитного палива, і цілком імовірно, що може його повність припинити.

Тому уряди країн ЄС мають зосередити увагу на допомозі тим, хто у зв'язку з цим, наражається на найбільшу небезпеку. Адресна фінансова підтримка бідних верств населення є більш раціональним підходом, ніж зниження податків та контроль над цінами, які не стимулюватимуть сім'ї до скорочення споживання чи інвестування у підвищення енергоефективності. 

Та насамперед, європейські лідери мають закликати своїх громадян до терпіння.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі