Генпрокуратура: Козак та Медведчук в 2015 році передали документальну та матеріальну бази родовища "Глибока" окупантам

Документ Доповнено
Поділитися
Генпрокуратура: Козак та Медведчук в 2015 році передали документальну та матеріальну бази родовища © ABCnews
Зробили це через ТОВ "Нові проекти", яке існувало в Україні до ліквідації в 2020 році. 

Під час анексії Криму Україна втратила в тому ж числі і природні ресурси, які містяться у виключній морській зоні півострова на суму 2 трлн гривень. Одним з таких стало родовище "Глибока". Його ресурси складають понад 38 млрд гривень. Після анексії Криму один з лідерів ОПЗЖ Віктор Медведчук та депутат Тарас Козак передали документальну та матеріальну базу родовища "Глибока" окупантам. Про це заявила під час останнього брифінгу генпрокурор Ірина Венедіктова.

"В орбіті впливу наших фігурантів перебуває товариство з обмеженою відповідальністю "Нові проекти", яке до 2020 року було зареєстроване на території України до ліквідації рішенням суду. В 2012 році цьому підприємству з орбіти Віктора Медведчука надано дозвіл на користування родовищем "Глибока". З цього часу подальші роботи з процесу підготовки до видобутку корисних копалин на родовищі фактично передані цьому товариству", - зауважила Венедіктова. 

З березня 2015 року Медведчук, розуміючи, що фактично має ексклюзивні дані та документи щодо цього родовища, почав процес незаконної передачі даних окупаційній владі. До цього процесу було також залучено депутата Козака, а також на той момент заступника глави уряду РФ, "з яким вони мали дружні стосунки". 

"З 2015 по 2020 роки Медведчуком та Козаком спільно з іншими особами було незаконно проведено перереєстрацію ТОВ "Нові проекти України" на ООО "Новые проекты РФ". Також було отримало від так званого "Арбітражного суду республіки Крим" рішення, яким фактично визнано місцезнаходження ТОВ "Нові проекти України" на момент анексії на території Криму, та насправді підприємство було зареєстроване в Києві. Внаслідок цього окупантами було проведено перереєстрацію підприємства за російськими стандартами знову таки за сприяння представників окупаційної влади", - повідомляє Венедіктова. 

Вона додала, що рішенням уряду РФ ТОВ "Новые проекты" надано ліцензію з цільовим призначенням використання надр та здійснення певних робіт на родовищі з терміном дії до 2046 року. 

Венедіктова пояснила, що єдине, що призупинило роботу Росії на родовищі зараз - це те, що територія ділянки поки частково перетинається з межею військового полігону держави-окупанта. Проте президенту РФ Владіміру Путіну вже передали листа з проханням зміни меж полігону, стверджує генпрокурор. Експерти стверджують, що правки на цьому листі зроблено власноручно Віктором Медведчуком. 

Раніше ZN.UA повідомляло, що 11 травня СБУ прийшла з обшуками в будинок, де зараз проживає Медведчук зі своєю родиною. Зовнішнє оточення території забезпечував спецпідрозділ СБУ "Альфа". 

Однак, за нашими даними охорона депутата викликала адвокатів та намагалася переконати правоохоронців, що політика немає вдома. Щоправда, за оперативними даними, Віктор Медведчук перебував саме в цьому помешканні. Обшук не єдина мета, з якою за даними ZN.UA, правоохоронці намагалися потрапити до вказаної будівлі та зустрітися з Медведчуком. Правоохоронці намагалися вручити йому підозру у державній зраді.

Пізніше стало відомо, що обшуки відбулися у кількох будинках Медведчука, а також у його кабінеті в офісі партії "Опозиційна платформа - За життя".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі