Президент України Володимир Зеленський, виступаючи в рамках Саміту ООН з питань Цілей сталого розвитку, висловив сподівання на те, що завдяки підтримці міжнародних партнерів вдасться досягнути повернення українських територій політико-дипломатичним шляхом та припинення війни. Він також заявив, що через анексію Криму та окупацію частини Донбасу в Україні зруйновано критично важливу інфраструктуру.
"Жодна держава не досягне сталого розвитку без миру та відчуття безпеки. Сталий розвиток неможливий під звуки пострілів і вибухів, неможливий там, де панують агресивні геополітичні стратегії, що аплодують вторгненню до інших держав і порушенню прав і свобод людини", – наголосив Зеленський під час участі у Діалозі лідерів на Саміті ООН з питань Цілей сталого розвитку.
Він зазначив, що Україна віддана своїм зобов'язанням щодо Цілей сталого розвитку. Зеленський зауважив, що в державі створили національні стратегічні рамки, а також в Україні функціонує механізм впровадження цілей і моніторингу цього процесу.
"Нашими завданнями є істотне зростання економіки задля подолання бідності та підвищення зайнятості населення, дієва реформа правоохоронних і судових органів, завершення реформи децентралізації", – додав Зеленський.
За словами президента, показники України можуть та повинні бути значно кращими, адже держава обрала правильний шлях до розвитку і тепер настав час рухатися ним швидше та впевненіше.
"На цьому шляху сьогодні два бар'єри. Перший – це внутрішньополітична традиція, коли важливі для розвитку реформи отримують спротив. Але з цим нова українська влада обов'язково впорається. Другий бар'єр набагато складніший. І нам його не подолати без міжнародної підтримки. Це війна внаслідок російської агресії проти України", – наголосив голова держави.
Зеленський заявив про те, що через анексію Кримського півострова та частини Донецької та Луганської областей в Україні зруйновано критично важливу інфраструктуру та промислові об'єкти, втрачено міжгалузеві зв'язки.
"Але найголовніше – Україна втратила понад 13 тисяч громадян. Це не лише професійні військові, а й добровольці. Серед загиблих є медики, педагоги, спортсмени, науковці, дослідники, художники, музиканти, журналісти, правозахисники. Кожен міг би зробити свій внесок у розвиток не лише України, а й усього світу. Але це, на жаль, неможливо", – підкреслив Зеленський.
За словами голови держави, він вірить в те, що разом із міжнародними партнерами, політико-дипломатичним шляхом вдасться повернути українські території, припинити війну.
"І це – наша мета номер один. Для того щоб пліч-о-пліч з державами-членами ООН ми без бар'єрів могли рухатися вперед для досягнення інших Цілей сталого розвитку та разом будувати новий світ, вільний від бідності, голоду, захворювань і війн", – підсумував Зеленський.
Як повідомлялося, 25 вересня Дональд Трамп і Володимир Зеленський повинні зустрітися на полях Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Зустріч відбудеться на тлі скандалу, спровокованого телефонною розмовою двох президентів, в ході якого Трамп згадував Джо Байдена – свого ймовірного конкурента на президентських виборах. За даними ряду американських видань, Трамп вимагав від Зеленського розслідувати "корупцію Байдена" в обмін на надання військової допомоги Україні.
Джо Байден і сенатори-демократи також наполягають на оприлюдненні стенограми розмови. Трамп традиційно заперечує всі звинувачення і навіть не виключив, що стенограму все ж буде опубліковано. Тим часом, демократи в Конгресі мають намір ініціювати розслідування інциденту і обговорюють можливість імпічменту.
Як повідомляло DT.UA, оточення Дональда Трампа давно цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, до наглядової ради якої входив син Джо Байдена Хантер. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології в уряді Миколи Азарова з липня 2010 року по квітень 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, і Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні. Згодом кримінальні справи щодо Злочесвкого були закриті, а його компанія погасила податкову заборгованість.
Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора видання "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".