Здається, президент США Дональд Трамп не заперечує фактів. Швидше, він намагається запобігти появі конкретних кричущих доказів. Він, очевидно, вважає, що цілком нормально покладатися на іноземну державу, щоб допомогти йому перемогти на виборах, пише оглядачка Дженніфер Рубін в газеті The Washington Post
Авторка зазначає, що, враховуючи все це, імпічмент Трампа може виглядати зовсім інакше. Одна стаття імпічменту, заснована на незаперечному зловживанні владою, значно полегшила б роботу демократів. Труднощі, з якими стикаються республіканці, що піддаються ризику, при поясненні виборцям, чому вони підтримують таку поведінку, починають переважувати будь-які недоліки для демократів у проведенні імпічменту, навіть якщо остаточний результат буде виправдано в Сенаті.
Аргумент на користь демократів. Авторка каже, що республіканці є безхарактерними лакеями, що порушили свої присяги. Демократам набагато легше підтримувати твердження, що Трамп звернувся за допомогою до іноземців, які можуть допомогти йому перемогти на виборах в 2020 році.
Твердження, що Трамп звернувся до України, щоб відкопати компромат на колишнього віцепрезидента Джо Байдена - його найбільш вірогідного супротивника - і, можливо, навіть вимагав у України розпочати розслідування проти колишньої другої людини в США, використовуючи гроші американських платників податків, також можуть спрацювати на руку демократам.
20 вересня стало відомо, що один з інформаторів американської розвідки подав скаргу на Трампа через вчинення їм тиску на президента іншої країни. Мова йшла про Україну, оскільки за два з половиною тижні до подачі скарги Трамп розмовляв з президентом України Володимиром Зеленським. Тривогу інформатора викликала якась серйозна "обіцянка", дана Трампом.
Скарга неназваного американського розвідника вже призвів до жорсткої конфронтації частини Конгресу і Білого дому: контрольована демократами Палата представників та сенатори-демократи вимагають показати громадськості текст скарги, у той час, як адміністрація Трампа категорично відмовляється це робити і офіційно заборонила передавати текст конгресменам. Сам Трамп заперечує всі звинувачення і вже назвав дії демократів "харрасментом" (домаганням) на адресу президента держави.
Як повідомляло DT.UA, оточення президента США Дональда Трампа цікавлять напрацювання Генпрокуратури у справі Burisma, у наглядову раду якої входив син Джо Байдена, одного з можливих основних опонентів Трампа на виборах президента 2020 року. Власник Burisma Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології за часів Януковича з липня 2010 року до квітня 2012 року. Наприкінці 2014 року Злочевський залишив Україну, а на початку 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура оголосила його в розшук за підозрою в незаконному збагаченні.
Детальніше про розвиток відносин президента Зеленського з керівництвом США і Росії читайте в статті головного редактора "Дзеркало тижня. Україна" Юлії Мостової "Квартал чорних лебедів".