Перші списки олігархів опублікують в травні — Мінюст

Поділитися
Перші списки олігархів опублікують в травні — Мінюст © http://www.capital.ua/
До реєстру включатимуть за чотирма ознаками.

Перші рішення про визнання осіб олігархами Рада національної безпеки та оборони зможе оприлюднити наприкінці травня, повідомило Міністерство юстиції України.  

До відповідного реєстру потраплятимуть ті, хто матиме:

  • значні активи,
  • монополію на окремому ринку товарів,
  • бере участь у політичному житті,  
  • контроль медіа.

«Структуру власності якоїсь компанії можна так само легко перевірити через Єдиний державний реєстр. Так само абсолютно спокійно можна подивитися декларації нардепів, який обсяг фінансів у них є і чи дотягує він до лімітів, встановлених законом про олігархів. Так само можна подивитися компанії, якими вони володіють. Можна подивитися обороти цих компаній, активи – абсолютно все є онлайн», - зазначив міністр юстиції Денис Малюська.

Він додав, що зараз всі, хто має всі ознаки олігарха, має ще трохи більше трьох місяців для того, щоб за власною ініціативою позбутися принаймні однієї з них.

За даними опитування «Центру Разумкова», найчастіше українці називають олігархами Ігоря Коломойського, Ріната Ахметова, Петра Порошенка, Віктора Пінчука, Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Юрія Бойка, Вадима Новінського та Володимира Зеленського. Однак на них цей список не закінчується.

Водночас 21% громадян вважає Закон про «деолігархізацію» реальним кроком подолання корупції та зменшення впливу олігархів в Україні. Ще 33% переконані, що цей закон – популістський крок, який має забезпечити Зеленському більше популярності. Також 23% переконані, що то намаганням президента та його оточення перерозподілити власність в економіці та самим стати олігархами. Для 11% українців закон про олігархів є способом боротьби з політичною опозицією.

Юлія Самаєва у своїй статті для ZN.UA «Закон про олігархів прийнято. Про що він говорить, а про що мовчить» аналізує затверджений текст документа, його здатність вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі