Переговори Зеленського і Путіна: Кравчук назвав умови і оцінив перспективи

Поділитися
Переговори Зеленського і Путіна: Кравчук назвав умови і оцінив перспективи
За словами глави української делегації в ТКГ, детальніше про це стане відомо 19 серпня

На відеоконференції Тристоронньої контактної групи, яка відбудеться 19 серпня, одним з головних питань буде виконання рішень Паризького саміту лідерів Нормандської четвірки, щоб підготувати зустріч президентів України і Росії Володимира Путіна і Володимира Зеленського.

Про це в інтерв'ю сайту "Сегодня" розповів перший президент незалежної України, глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук.

"Там буде видно, що виконано, що не виконана, чому не виконано, і що потрібно конкретно зробити, щоб це виконати. Тому, я думаю, що матеріал, який буде, засвідчить, наскільки готові ці країни на основі фактичного аналізу до берлінського саміту. Тоді можна буде говорити, коли він відбудеться, хоча б приблизно сказати місяць, коли це може бути", - розповів Леонід Кравчук.

На ремарку, що Росія в рішеннях Паризького саміту наполягає, що Путін приїде на зустріч із Зеленським у Берлін тільки після того, як Україна змінить свою Конституцію і закріпить "формулу Штайнмайера», Кравчук сказав, що це складне питання.

"Вони (росіяни - ред.) ж знають, що у нас це не просто указом президента ухвалюється - це ухвалюється Верховною Радою. А Верховна Рада - демократична структура, демократичний орган в українській державі. І кожен з 450 депутатів може мати свою позицію, свою думку і голосувати так, як йому велить його внутрішній стан і виборці. Якщо Росія дійсно вважає, що це серйозно, щоб ми внесли зміни в Конституцію, тоді я ставлю таке питання ... Яким чином демократична країна, а ми точно йдемо шляхом демократії, може прийти в парламент і сказати: ви повинні проголосувати за це. Я знаю, що вже три фракції ("ЄС", "Голос" і "Батьківщина") не голосуватимуть. Я знаю точно, що навіть частина депутатів з "Слуги народу", особливо мажоритарники, можуть не проголосувати. Де ми чисто технічно візьмемо голосу? Я вже не кажу про те, що змістовно це не в'яжеться ні з якими нормами міжнародного права", - пояснив Кравчук.

Попередня зустріч в нормандському форматі відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваним особам, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Детальніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі