Переговори з президентом Росії Владіміром Путіним щодо припинення війни в Україні вже не мають сенсу, вважає голова комітету Бундестагу з контролю за спецслужбами ФРН Родеріх Кізеветтер, передає DW.
"З Путіним нема про що домовлятися. Путін хоче, аби Україна розвалилася. Переговори не призведуть до розв'язання проблеми. Нейтралітет України або схожий результат навряд чи означатимуть довгостроковий мир. З Путіним миру більше не буде. Крім того, нав'язаний нейтралітет не має нічого спільного з демократією", - сказав Кізеветтер.
На його думку, рятівним колом могла б стати Рада безпеки ООН, яка б надала Україні гарантії безпеки. Проте для цього найвпливовіший орган ООН має розробити рішення, яке б дозволило позбавити постійних членів Ради безпеки - США, Росію, Китай, Великобританію та Францію - права накладати вето у разі порушення цих гарантій. В іншому разі Росія може заблокувати будь-яку допомогу Україні.
10 березня ZN.UA опублікувало шість вимог Путіна до України, від яких він не відмовляється, незважаючи на втрати на фронті та економічні удари по населенню РФ.
Ось ці вимоги:
- Відмова від руху до НАТО. Нейтральний статус України, одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
- Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
- Визнання Україною Криму російським.
- Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
- "Денацифікація". Заборона діяльності ультра-націоналістичних, нацистських та неонацистських партій та громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
- "Демілітаризація України". Повна відмова від наступального озброєння, під яке при бажанні можна підвести будь-які види озброєнь.
Армія РФ втратила в Україні вже понад 14 тисяч особового складу та тисячі одиниць військової техніки. Економіка РФ руйнується з кожним днем. У перші дні війни курс рубля впав із 80 до 120 за 1 долар США. США та Британія відмовилися від російської нафти. Країну-агресора залишають сотні міжнародних компаній, серед яких Apple, Amazon, Shell, Coca Cola, Nike та Nintendo.