Парубій попросив польських депутатів відкласти дискусію з історичних питань

Поділитися
Парубій попросив польських депутатів відкласти дискусію з історичних питань Андрій Парубій вітає Міхала Дворчика © Сайт Верховної Ради України
Спікер закликав шукати історичні події, які об'єднують українців і поляків.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій в ході зустрічі з членами делегації польсько-української групи дружби Сейму і Сенату Польщі на чолі з її головою Михайлом Дворчиком попросив відстрочити дискусію з історичних питань.

Як повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради, в ході зустрічі Парубій подякував польським колегам за "велику підтримку у важкі часи української історії, коли Україна фактично веде боротьбу за незалежність країни проти путінської Росії".

Спікер українського парламенту зазначив, що історія України і Польщі – це історія спільних відносин, і закликав відкинути історичні дискусії, які роз'єднують наші народи, а шукати історичні події, які об'єднують українців і поляків.

"Коли ми стояли плечем до плеча, то здобували перемоги. У ті дні, коли протистояли, зовнішній ворог використовував це", – нагадав Андрій Парубій і додав, що потрібно пам'ятати уроки історії, але "минуле не повинно стріляти в майбутньому, особливо в умовах протистояння вторгненню".

Парубій звернувся до польських колег з проханням відстрочити дискусію з історичних питань. "Для нас по-людськи важливо, щоб дискусія, що стосується тих важливих тем, була перенесена", – сказав він.

У свою чергу голова польсько-української групи дружби Міхал Дворчик зазначив, що "розуміючи важкі часи, які проходить Україна в економіці і в душах українців, зараз відбувається загартування української нації".

Польський політик згадав, коли українська і польська армії спільно під командуванням українського генерала Безручка дала відсіч більшовицьким окупантам під Варшавою, і саме це зберегло польську незалежність у ХХ столітті.

Нагадаємо, в червні 2013 року Cенат Польщі ухвалив заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, в якій трагічні події 1943 року названі "етнічною чисткою з ознаками геноциду". У заяві йдеться, що всього жертвами "антипольської акції УПА" стали близько 100 тисяч поляків.

У МЗС України закликали українських і польських політиків не політизувати це питання і відзначили важливість зосередити увагу на належному вшануванні всіх жертв трагічних сторінок українсько-польської історії в роки Другої світової війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі