Парубій підписав закон про українську мову

Доповнено
Поділитися
Парубій підписав закон про українську мову
Депутати відхилили всі постанови про скасування законопроекту.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон "Про функціонування української мови як державної" на пленарному засіданні парламенту у вівторок після того, як Верховна Рада відхилила чотири проекти постанов, якими низка народних депутатів пропонували скасувати результати голосування у другому читанні і в цілому за законопроект (№5670-д) про мову.

Під час підписання Парубій зазначив, що просить Апарат Верховної Ради якомога швидше направити підписаний ним документ в адміністрацію президента, аби глава держави також підписав цей закон. Сесійна зала зустріла заяву оплесками.

Перед цим народні депутати відхилили проекти постанов, якими низка їхніх колег пропонували скасувати результати голосування за закон і які блокували підписання закону спікером. Жоден з проектів постанов - № 5670-д-п, 5670-д-п1, 5670-д-п2, 5670-д-П3, внесені депутатами з фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", не набрав 226 мінімально необхідних голосів для того, щоб бути прийнятим і таким чином скасувати результати голосування за мовний закон.

Відхиливши дані постанови, Верховна Рада розблокувала можливість голові парламенту підписати закон про функціонування української мови як державної. Тепер закон повинен підписати президент.

Зазначимо, що Петро Порошенко обіцяв підписати закон про функціонування української мови як державної, якщо Верховна Рада встигне прийняти його в другому читанні до того, як чинний глава держави складе повноваження.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як головна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту.

У законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, також у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів.

Повинні бути організовані курси української мови для дорослих, забезпечена україномовна реклама, вказівники, вивіски, а також україномовні інтерфейси програм і мобільних додатків.

Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі