Парубій назвав найдискусійніші положення законопроекту про антикорупційний суд

Поділитися
Парубій назвав найдискусійніші положення законопроекту про антикорупційний суд Парубій спрогнозував поведінку депутатів під час розгляду президентського законопрооекту
За словами спікера, за ряд поправок депутати зможуть проголосувати одразу після розгляду закону в першому читанні.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що найбільш гострі дискусії в ході розгляду законопроекту про антикорупційний суд викличуть питання визначення юрисдикції та ролі міжнародних експертів у доборі суддів.

"Мабуть,найголовніша дискусія буде щодо компетенції громадської ради міжнародних експертів", - заявив спікер в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 5 лютого.

Парубій нагадав, що західні партнери наполягають на тому, щоб у громадської ради міжнародних експертів було право відсіювати недоброчесних кандитов на етапі попереднього відбору, і щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів не могла ігнорувати ці рішення.

За словами голови парламенту, він також очікує дискусій з питання приведення юрисдикції антикорупційного суду у відповідність із підслідністю Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У той же час, Парубій висловив упевненість, що поправки про пом'якшення вимог до кандидатів та про визначення кількості суддів будуть розглянуті відносно спокійно. І депутати можуть взятися за них відразу ж після голосування за законопроект у першому читанні.

"Можливо, певні норми ми зможемо вже в першому читанні визначити для того, щоб продемонструвати і партнерам, і Україні нашу готовність до компромісів і конструктивної роботи", - зазначив спікер.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд висловив невдоволення законопроектомс "Про вищий антикорупційний суд", який подав на розгляд парламенту Президент України. МВФ очікує, що в проект закону будуть внесені правки згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії.

Слідом за МВФ президентський законопроект розкритикував також Світовий банк.

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумівщодо положень законопроекту, разом з цим відзначивши, що пропозиції для вдосконалення документа можна буде внести під час його розгляду у Верховній Раді.

Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту про антикорупційний суд.

На думку голови Стратегічної групи радників по підтримці реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі