Парламенти України та Польщі прийняли спільну декларацію пам'яті та солідарності

Поділитися
Парламенти України та Польщі прийняли спільну декларацію пам'яті та солідарності Рада і Сейм засудили імперські претензії Росії © Національна Акодемія наук України
Документ підтримали 243 українських і 367 польських депутатів.

У четвер, 20 жовтня, Верховна Рада України та Сейм Польщі синхронно проголосували за спільну Декларацію пам'яті та солідарності.

Документ підтримали 243 українських і 367 польських депутатів, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

У декларації підкреслюється, що Україна і Польща пережили трагедію через імперську політику Росії, зокрема – через пакт Молотова-Ріббентропа, який призвів до початку Другої світової війни і окупації Речі Посполитої нацистською Німеччиною та Радянським Союзом у вересні 1939 року.

У документі також засуджується сучасна агресія Кремля проти України, окупація української території і вказується на необхідність боротися за її звільнення.

Раніше передбачалося, що Сейм Литви також синхронно проголосує за декларацію. Однак, як пояснила голова парламентського комітета із закордонних справ Ганна Гопко, зараз повноваження литовського парламенту закінчилися, а новообраний приступить до роботи лише у другій половині грудня. Гопко також висловила впевненість, що прийняття декларації позитивно вплине на розвиток політики ЄС щодо Росії, повідомляє "Українська правда".

Спікер Андрій Парубій назвав прийняту декларацію відповіддю на "неоімперські претензії президента РФ Володимира Путіна".

"Ця декларпация – приклад спільної оцінки минулого наших народів. Коли ми вказуємо на причини, а не на наслідки трагічних подій на наших землях... Це відповідь на агресію Росії проти України. Агресію проти всього вільного світу", – написав Парубій на своїй сторінці у Facebook у четвер увечері.

Нагадаємо, що дискусії про трагічні події середини ХХ століття загострилися після того, як 22 липня Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті "жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.".

24 серпня президент України Петро Порошенко запропонував польському президенту Анджею Дуді і далі використовувати формулу "прощаємо і просимо прощення". У відповідь Дуда заявив про намір продовжити діалог з питання спільних сторінок історії і вийти на рішення до кінця року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі