ПАРЄ звернулося до Венеціанської комісії з приводу скасування політреформи 2004 року
14 сiчня, 2011, 11:59
Поділитися
Парламентська Асамблея Ради Європи звернулася до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду України щодо скасування політреформи 2004 року. Про це у своєму заключному слові повідомила доповідач моніторингового комітету ПАРЄ Маіліс Репс після закінчення обговорення доповіді «Функціонування демократичних інститутів в Україні», яке пройшло 5 жовтня в Страсбурзі.Парламентська Асамблея Ради Європи звернулася до Венеціанської комісії з проханням дати оцінку рішенню Конституційного суду України щодо скасування політреформи 2004 року. Про це у своєму заключному слові повідомила доповідач моніторингового комітету ПАРЄ Маіліс Репс після закінчення обговорення доповіді «Функціонування демократичних інститутів в Україні», яке пройшло 5 жовтня в Страсбурзі.«Асамблея запросила думку Венеціанської комісії про конституційну ситуацію в Україні», - сказала Репс.
Вона також зазначила, щопід час обговорення прозвучали різні тлумачення того, що відбулося в Україну.
«Деякі з нас упевнені, що це - повернення в 1996 рік, деякі - що це частково 2004 рік. І саме через цю плутанину ми повинні подивитися на це питання в деталях», - зазначила вона.
За словами доповідача, вже найближчим часом буде підготовлено відповідну доповідь, в якій увагу також буде приділено «іншим чутливим питань, таким, як питання меншин, мовне питання, реформа освіти».
«Це буде в повній доповіді, яка буде підготовлена найближчим часом. Головне наше звернення - ми намагаємося вам допомогти, але зрозумійте, це не тільки законодавство, про яке ми говоримо, це права людини, фундаментальні свободи», - завершила Репс свій виступ.
Нагадаємо, 5 жовтня секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт висловив сумніви щодо легітимності влади в України після рішення Конституційного суду про скасування політреформи. Раніше, 4 жовтня, Маркерт в інтерв'ю «Газеті по-київськи» висловив думку, що Конституційний суд України перевищив свої повноваження, скасувавши політичну реформу 2004 року.
Європейська комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) - консультативний орган з конституційного права, створений при Раді Європи в 1990 році. З 2002 року брати участь у роботі комісії можуть і країни, що не входять до РЄ. Основна форма роботи комісії - аналіз законів і законопроектів держав-учасників, які стосуються проблем конституційного права, в т.ч. стандартів виборів, прав меншин тощо. Висновки комісії широко використовуються ПАРЄ як відображення європейських стандартів у сфері демократії.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК