Основні пропозиції "плану Мореля" виробили Нуланд і Карасін - ЗМІ

Поділитися
Основні пропозиції Григорій Карасін і Вікторія Нуланд є основними авторами "плану Мореля"
"План Мореля" передбачає спеціальний закон для виборів на окупованих територіях Донбасу.

Пропозиції у "плані Мореля" для врегулювання ситуації в Донбасі були вироблені уповноваженою Держдепу США Вікторії Нуланд і статс-секретарем МЗС Росії Григорієм Карасіним, а П'єр Морель лише "доводив їх до розуму", пише Deutsche Welle з посиланням на дипломатичні джерела в Парижі.

"Компромісні пропозиції в загальних рисах були вироблені наприкінці липня Вікторія Нуланд і статс-секретарем МЗС РФ Григорієм Карасіним, а довести їх до розуму доручили Морелю. Коли ж пакет пропозицій був попередньо узгоджений, президент Франції Франсуа Олланд запропонував організувати зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" в Парижі в жовтні і допустив скасування санкцій проти РФ у разі прогресу у мирному врегулюванні", - пише DW.

За даними деяких західних ЗМІ, головний пункт плану - прийняття Верховною Радою спеціального закону для виборів на окупованих територіях Донбасу.

"Компроміс полягає в тому, щоб ці вибори де-юре проходили по українському законодавству, але невизнані "ДНР" і "ЛНР" отримали можливість провести їх за власними правилами", - пише видання.

Читайте також: Лавров не вважає вибори в "ДНР" і "ЛНР" 18 жовтня і 1 листопада порушенням Мінських угод

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко назвав "План Мореля" приватною думкою і зазначив, що ніякого тиску на Україну щодо проведення виборів не здійснюється.

DT.UA повідомляло, що під час зустрічей Контактної тристоронньої групи в Мінську за участю української сторони йшло активне обговорення спеціального закону для проведення виборів на контрольованих територіях Донбасу - "план Мореля".

Офіційно "план Мореля" називається "Елементи тимчасового закону про місцеві вибори в деяких районах Донецької та Луганської областей". Він передбачає ухвалення закону, який серйозно суперечить українському виборчому законодавству і Конституції.

Детальніше про "план Мореля" читайте у статті Сергія Рахманіна Морельскі тези у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі