Сам лист був наданий суду під час засідання безпосередньо Гавриловою. Активісти ЦПК отримали його копію у відповідь на надісланий до КМУ запит.
"Подання листа такого характеру є тиском на суд. Фактично, представники уряду намагаються втрутитися у діяльність судових органів та вплинути на суддю з метою прийняття ним конкретного рішення", - зазначає юрист "Центру протидії корупції" Денис Свириденко.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України "Про незалежність судової влади", втручанням у діяльність судових органів вважається вплив на суддю у будь-якій формі (прохання, вимога, вказівка, погроза, підкуп, насильство, критика судді в засобах масової інформації до вирішення справи у зв'язку з її розглядом тощо) з боку будь-якої особи з метою схилити його до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення.
Наразі суд першої інстанції відмовив детективам НАБУ та прокурорам САП у відстороненні Гаврилової від керування ДАСУ, Апеляційний суд відкладає розгляд справи. На думку слідства, перебуваючи на посаді, вона зможе здійснювати вплив на хід слідства та свідків.
Нагадаємо, Солом'янський суд відмовив Спеціальній антикорупційній прокуратурі у задоволенні клопотання про відсторонення голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової від посади.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро 23 січня повідомили про підозру голові Аудиторської служби Лідії Гавриловій. Чиновницю підозрюють у незаконному збагаченні в розмірі близько десяти млн гривень та декларуванні недостовірних даних.
25 січня суд обрав для Гаврилової запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання терміном на 60 діб.