Голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова продовжить виконувати свої обов'язки. Солом'янської суд відмовив Спеціальній антикорупційній прокуратурі (САП) у задоволенні клопотання про відсторонення чиновниці від посади.
Сторона обвинувачення стверджувала, що завдяки високій посаді Гаврилова могла чинити тиск на слідство, через що слідчі не могли б відстежувати факти її незаконного збагачення. Прокурори САП також наводили факти розмов, які їм вдалося заслухати.
За словами антикорупційного прокурора, Гаврилова спілкувалася з одним з народних депутатів, з яким вона нібито погодила певні призначення в аудиторській службі. Його прізвище так і не назвали, проте сторона обвинувачення пообіцяла розповісти докладніше при розгляді справи по суті.
Своєю чергою суд подібні аргументи прокурорів не визнав істотними. Адвокати чиновниці залишилися задоволені рішенням, але відзначили, що воно не є остаточним, у зв'язку з тим, що прокуратура буде подавати апеляцію.
Голова Держаудитслужби, своєю чергою, заявила про тиск з боку Національного антикорупційного бюро.
"Мова про тиск з боку НАБУ на мене як керівника органу фінансового контролю, працівників якого залучають до перевірок в рамках кримінальних проваджень НАБУ. Саме з метою того, що інколи буває необхідність для НАБУ трактування тих чи інших висновків перевірок на їхню користь. Якщо немає достатньої доказової бази, достатнього професіоналізму детективів, то, на жаль, виникають такі ситуації, коли просто є тиск ", - сказала Гаврилова.
Нагадаємо, що 23 січня Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру голові Аудиторської служби Лідії Гавриловій у незаконному збагаченні. Чиновницю підозрюють у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн гривень та декларуванні недостовірних даних.
25 січня суд обрав для Гаврилової запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання на 60 діб.