На сайті Офісу президента 24 березня опублікували затверджену Володимиром Зеленським Стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка передбачає, зокрема, створення Кримської платформи.
Стратегія складається з преамбули та 97 пунктів, які розбиті на загальні положення, керівні принципи, пріоритетні напрямки і так далі.
У документі йдеться про те, що окуповані Крим і Севастополь є невід'ємними частинами України, про пріоритетність дипломатичного шляху завершення конфлікту, а також про те, що реінтеграція буде проходити з урахуванням стратегічного курсу на вступ до НАТО і Європейський Союз.
Крім того, Україна наполягає на демілітаризацію і денуклеаризації Кримського півострова і приділяє особливу увагу створенню міжнародної платформи, метою якої є повне звільнення Криму від Російської Федерації.
У стратегії йдеться, що в рамках державної політики щодо забезпечення деокупацію Криму Україна ініціює міжнародний переговорний процес. Він стосується визначення модальностей звільнення тимчасово окупованої території і відновлення на Кримському півострові конституційного ладу України. Цей процес повинен ґрунтуватися, зокрема, на положеннях Меморандуму про гарантії безпеки, а також на результатах діяльності Кримської платформи.
11 березня РНБО затвердила стратегію деокупацію Криму, а також доручила Службі безпеки України вивчити обставини укладення «Харківських угод» 2010 року, згідно з якими тодішнє керівництво України на чолі з Віктором Януковичем в обмін на знижку на газ на 25 років продовжила термін продовжило термін перебування російського флоту в Криму. У рішенні РНБО основний акцент зроблено на 236 депутатах, котрі голосували за ратифікацію документа. Однак чомусь його розробники і промоутери з виконавчої влади опинилися поза полем зору РНБО.
У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму. Перший самыт платформи заплановано на травень.
Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.
Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в мєду" для ZN.UA.