Опублікована Стратегія деокупації та реінтеграції Криму

Документ
Поділитися
Опублікована Стратегія деокупації та реінтеграції Криму
Сьтратегія передбачає, зокрема, створення Кримської платформи

На сайті Офісу президента 24 березня опублікували затверджену Володимиром Зеленським Стратегію деокупації та реінтеграції Криму, яка передбачає, зокрема, створення Кримської платформи.

Стратегія складається з преамбули та 97 пунктів, які розбиті на загальні положення, керівні принципи, пріоритетні напрямки і так далі.

У документі йдеться про те, що окуповані Крим і Севастополь є невід'ємними частинами України, про пріоритетність дипломатичного шляху завершення конфлікту, а також про те, що реінтеграція буде проходити з урахуванням стратегічного курсу на вступ до НАТО і Європейський Союз.

Крім того, Україна наполягає на демілітаризацію і денуклеаризації Кримського півострова і приділяє особливу увагу створенню міжнародної платформи, метою якої є повне звільнення Криму від Російської Федерації.

У стратегії йдеться, що в рамках державної політики щодо забезпечення деокупацію Криму Україна ініціює міжнародний переговорний процес. Він стосується визначення модальностей звільнення тимчасово окупованої території і відновлення на Кримському півострові конституційного ладу України. Цей процес повинен ґрунтуватися, зокрема, на положеннях Меморандуму про гарантії безпеки, а також на результатах діяльності Кримської платформи.

11 березня РНБО затвердила стратегію деокупацію Криму, а також доручила Службі безпеки України вивчити обставини укладення «Харківських угод» 2010 року, згідно з якими тодішнє керівництво України на чолі з Віктором Януковичем в обмін на знижку на газ на 25 років продовжила термін продовжило термін перебування російського флоту в Криму. У рішенні РНБО основний акцент зроблено на 236 депутатах, котрі голосували за ратифікацію документа. Однак чомусь його розробники і промоутери з виконавчої влади опинилися поза полем зору РНБО.

У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму. Перший самыт платформи заплановано на травень.

Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.

Related video

Детальніше про окупованій кримської реальності, вивчені уроки і подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Медова пахлава" стала "хворостом в мєду" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі