Опозиція включилася в дипломатичну боротьбу за повне виконання всіх вимог Євросоюзу для підписання угоди про асоціацію. Про це заявив глава парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.
«Я буду всіляко закликати ЄС до того, щоб угоду не було підписано, якщо влада не виконає повністю як мінімум ті вимоги (європейської спільноти), які звучали раніше», - сказав він.
«Це наша спільна позиція», - доповнив його радник Юлії Тимошенко Григорій Немиря.
За останній рік у ЗМІ неодноразово з'являлися відомості про те, що прихильники Юлії Тимошенко лобіюють в Європі відмову від підписання УА до звільнення екс-прем'єра, хоча публічно вони це неодноразово спростовували, пише «Коммерсант-Украина».
Тимошенко направила у Брюссель декілька офіційних звернень із закликом підписати договір незалежно від її майбутнього.
Однак восени ситуація змінилася - ряд політиків, що зустрічалися з Тимошенко, заявили, що вона знову переконує їх тимчасово відмовитися від асоціації з Україною.
Високопоставлений чиновник у Брюсселі зазначив, що заперечення опозиційних лідерів здатні створити нездоланну перешкоду для підписання угоди про асоціацію.
«Ми категорично не згодні з такою риторикою опозиції, вона шкодить процесові і дуже заважає нам досягти консенсусу щодо підписання договору (між країнами-членами ЄС-ред.). Щоб зробити це у нинішніх непростих умовах, нам потрібна підтримка всіх ваших політичних сил, окрім хіба що комуністів, - зазначив він.
«Невже вони (опозиція-ред.) не розуміють, що час грає проти України? Через п'ять років цей договір буде дуже складно підписати», - сказав він.
На питання про те, чи готовий Брюссель йти на компроміс щодо низки вимог, посол Ян Томбінскі відповів ухильно:
«Політика - це не точна наука. Неможливо створити чіткий список критеріїв, які потім можна буде перерахувати - що виконано, а що ні».
Нагадаємо, 30 березня 2012 року глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України і Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід'ємною частиною угоди про асоціацію.
Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни і ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.
Українська ж влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, «темп просування України на шляху євроінтеграції не сповільнився, а - навпаки - прискорився». !zn
Читайте також:
Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік
Україна провалила план дій щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом
Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною
У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців