Опозиція не блокуватиме трибуну при розгляді законопроекту про ГТC тільки у тому випадку, якщо буде внесено запропоновані ними раніше правки.
Опозиція не блокуватиме трибуну парламенту, якщо депутати проголосують за законопроект народного депутата від НУ-НС Юрія Кармазіна щодо газотранспортної системи України. Про це сказав заступник Голови ВР Микола Томенко.
«Завтра буде розглядатися питання щодо ГТС. Після нашої жорсткої позиції виглядає так, що більшість готова голосувати за законопроект Кармазіна», - сказав він.
Він зазначив, що опозиція ще проаналізує завтрашню ситуацію і якщо у законопроекті про ГТС буде враховано лише один пункт, який стосується двозначності щодо європейської енергетичної хартії, то опозиція не буде блокувати трибуну парламенту.
«Я думаю, що ми не будемо йти на блокування, оскільки законопроект Кармазіна у тій редакції, яку він запропонував, забороняє приватизацію ГТС, або інші дії, які б поставили під сумнів наш контроль над ГТС», - зазначив він.
Разом з тим він повідомив, що завтра опозиція на рівні керівників двох фракцій проведе дискусію і прийме остаточне рішення, у той час, коли парламент буде приймати законопроект про ГТС.
Нагадаємо, на початку січня Рада вже намагалася проголосувати за приватизацію «труби», проте розгляд законопроекту тимчасово відклали у зв'язку з продовженням газових переговорів з Росією.
Документом пропонується наділити Кабінет міністрів повноваженнями щодо реформування НАК «Нафтогаз України». Зокрема, передбачається зняття заборони на розпорядження основними фондами «Нафтогазу». Окрім того, законопроект дозволяє уряду реорганізацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту.
Як стверджують автори документа, мета законопроекту - поділ функцій видобутку, транспортування і реалізації газу у зв'язку з вимогою Європейської енергетичної хартії, яку Україна підписала у листопаді 2010 року. Також зазначалося, що прийняття закону необхідне для створення газотранспортного консорціуму з управління ГТС України.
Нагадаємо, раніше Головне науково-експертне управління Верховної Ради висловило зауваження до цього законопроекту. Як відзначили експерти, оскільки «Нафтогаз» входить до переліку об'єктів, які не підлягають приватизації, передання майна компанії іншим юридичним особам, які створюються на базі його майна, фактично означає, що воно може бути приватизоване. !zn