Опозиція відмовилася голосувати за "євроінтеграційний" законопроект про статус суддів

Поділитися
Опозиція не підтримає законопроект про статус суддів © Андрій Товстиженко, DT.UA
Напередодні розгляду парламентом законопроекту про гарантії незалежності суддів опозиція очікувано відмовилася його підтримати. В опозиції переконані, що законопроект дозволить президенту встановити одноосібний контроль над судовою системою.

Парламентська опозиція не буде голосувати за запропонований президентом євроінтеграційний законопроект "Про внесення змін до Конституції україни щодо посилення гарантій незалежності суддів". Про це йдеться у заяві опозиційних фракцій "Батьківщина", "УДАР" і "Свобода".

"Під прикриттям євроінтеграційних вимог чинна влада і Партія регіонів намагаються "проштовхнути" закон, який ще більше посилить авторитарну диктатуру президента Віктора Януковича і зробить його вплив на судову систему практично необмеженим", - йдеться в документі.

"Цей закон не відповідає навіть напрацюванням, підготовленим Конституційною асамблеєю, яку було створено з ініціативи чинного президента", - запевнили політики.

"Закликаємо владу сісти за стіл переговорів з опозицією і створити у Верховній Раді тимчасову спеціальну конституційну комісію, яка виробить спільний і узгоджений текст проекту конституційних змін. Проект, що дійсно гарантуватиме незалежність судової системи і врахує зауваження опозиційних фракцій", - заявили три політсили.

Як повідомлялося, у розклад засідань Верховної Ради на 10 жовтня включено законопроект N2522а "Про внесення змін до Конституції україни щодо посилення гарантій незалежності суддів".

Слід зазначити, що прийняття документа є однією з вимог Євросоюзу для підписання угоди про асоціацію. Законопроект вже отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії.

У свою чергу, Конституційний суд визнав конституційний законопроект президента Віктора Януковича, присвячений реформі судової системи таким, що відповідає основному закону. На думку КС, документ дозволить зміцнити незалежність суддів і прокурорів.

Висновок про відповідність основному закону законопроекту N2522а "Про внесення змін до Конституції україни щодо посилення гарантій незалежності суддів" Конституційний суд прийняв 19 вересня. "Конституційний суд визнав таким, що відповідає вимогам ст. 157 і 158 Конституції законопроект N2522а... Суд вважає, що запропоновані зміни не передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина, а також не направлені на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України", - йдеться у висновку суду.

Законопроект про посилення гарантій незалежності суддів президент Віктор Янукович вніс до Верховної ради в липні. Глава держави запропонував скасувати п'ятирічний випробувальний термін для суддів і відразу призначати їх безстроково, а також встановити нові вікові обмеження для вступу суддів на посаду і звільнення у відставку - з 30 до 70 років (зараз з 25 до 60 років). На думку КС, ці положення є питаннями доцільності та забезпечення незалежності суддів". Суд також схвалив норму, згідно з якою призначення та звільнення суддів здійснює виключно президент за поданням Вищої ради юстиції. У КС вважають, що така процедура "буде гарантувати незалежність судової гілки влади від державних органів". Крім цього, суд схвалив вилучення з Конституції положення про обмеження перебування на посаді генпрокурора п'ятьма роками, оскільки "це буде сприяти його неупередженості та незалежності, а також стабільній роботі прокуратури".

Відзначимо, що в партії "Батьківщина" стверджують, що цим законопроектом президент узурпує владу над судовою системою і отримає одноосібне право призначати і звільняти суддів. В опозиції також вважають, що закон дозволить в ручному режимі продовжувати повноваження генерального прокурора. !zn

Читайте також:

Венеціанська комісія вітає запропоновані зміни процедури призначення суддів

КСУ схвалив законопроект Януковича про посилення гарантій незалежності суддів

Комітет ООН з прав людини порадив Україні забезпечити неупередженість суддів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі