Опозиція назвала умову входження до групи з доопрацювання "законів Тимошенко"

Поділитися
Опозиція назвала умову входження до групи з доопрацювання "законів Тимошенко" Олександр Турчинов © inforos.ru
Представники опозиції наполягають на ухваленні у першому читанні закону Лабунської про лікування ув'язнених за межами України, в іншому ж випадку не бачать сенсу створювати робочу групу для розгляду законів, які стосуються Тимошенко.

Опозиція погодиться увійти до складу робочої групи для доопрацювання "законів Тимошенко" тільки після прийняття у першому читанні запропонованого євроінтеграційного пакету. Про це заявив заступник лідера "Батьківщини" Олександр Турчинов.

"Єдиний компроміс, який можливий для того, щоб робоча група розглядала питання, - закони має бути прийнято в першому читанні", - заявив він.

"У разі їхнього неприйняття робоча група буде розглядатися виключно як пряме затягування процесу і дезінформація європейських партнерів", - пояснив Турчинов. Він також зазначив, що наступний тиждень має бути пленарним для прийняття остаточного рішення з даного пакету законопроектів.

За словами опозиціонера, Рада повинна або внести зміни до календарного плану, або скликати позачергову сесію на наступний четвер.

Між тим, лідер фракції "УДАР" Віталій Кличко заявив, що опозиція не блокуватиме трибуну у Раді. "Ми не будемо блокувати трибуну парламенту. Ми будемо шукати компроміс, для того щоб не зупиняти роботу Верховної Ради", - заявив лідер "УДАРу".

Нагадаємо, до Верховної Ради внесено законопроекти лідерів трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсенія Яценюка, "УДАР" Віталія Кличка і "Свобода" Олега Тягнибока - передбачає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко з погашенням їй судимості (№3479); позафракційних народних депутатів Сергія Міщенка про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу (№2453а), Анжеліки Лабунської - про внесення змін до ст.84 Кримінального кодексу про можливість лікування засуджених за кордоном (№3461); Володимира Купчака - щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод ув'язнених під варту, засуджених до позбавлення волі, а також які перебувають на лікуванні за межами пенітенціарних установ засуджених. Всі вони спрямовані на вирішення "питання Тимошенко".

Очікувалося, що парламент розгляне всі 4 законодавчі ініціативи на засіданні в четвер.

Спостерігачі від Європейського парламенту, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і колишній президент Європарламенту Пет Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, і рекомендували парламентським фракціям прийняти його якомога швидше.

28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог, одна з них - звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Опозиція і влада обмінялися звинуваченнями у зриві угоди з ЄС

Опозиція впевнена, що регіонали провалять усі законопроекти з питання Тимошенко

Комітет Ради провалив всі законопроекти щодо Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі