Янукович заявив про прагматичність обрання шляху євроінтеграції

Поділитися
Янукович заявив про прагматичність обрання шляху євроінтеграції Віктор Янукович
За словами президента, обираючи політику зближення з Європейським союзом, Україна робить прагматичний вибір оптимальної моделі національної модернізації. При цьому, Україна не може собі дозволити, щоб умовою співпраці з одним союзом було припинення глибокого співробітництва з іншим.

Президент Віктор Янукович вважає, що євроінтеграційний шлях України є прагматичним вибором оптимальної моделі національної модернізації. Про це він заявив у середу, 6 жовтня, виступаючи на Регіональному засіданні Світового економічного форуму в Києві, інформує прес-служба голови держави.

За його словами, виклики глобалізованого світу формують перед Україною низку актуальних завдань, пов'язаних із пошуком нових джерел конкурентоспроможності та створенням нових економічних партнерств, у взаємодії з якими Україна могла б прискорити модернізацію національної економіки.

"Зовнішньоекономічна політика України ґрунтується на розвитку стратегічних відносин з інтеграційними об'єднаннями і з окремими країнами, взаємодія з якими важлива для розвитку національної економіки", - сказав Янукович.

За його словами, Україна крок за кроком змінює модель економічного розвитку. На переконання президента, реструктуризація економіки, зміна якості економічного зростання, перехід від екстенсивного розвитку до підвищення рівня технологічності виробництва - основні завдання, що стоять перед Україною.

"Обираючи політику зближення з Європейським союзом, ми робимо прагматичний вибір оптимальної моделі національної модернізації", - сказав глава держави.

"Водночас, об'єктивно Україна зацікавлена у глибокій економічній взаємодії з країнами євразійського простору, основа зацікавленість у такій співпраці - стратегічні економічні інтереси України", - додав він.

Він зазначив, що Україна не може собі дозволити, щоб умовою співпраці з одним союзом було припинення глибокого співробітництва з іншим.

На думку Януковича, обрана Україною модель співпраці зі стратегічними партнерами - зона вільної торгівлі - найбільш прийнятна для України на сучасному етапі розвитку країни.

"Імперативом економічного розвитку України в найближчому десятилітті буде відновлення високих показників економічного зростання, яке буде спиратися, насамперед, на позитивну динаміку в реальному секторі економіки", - підкреслив президент.

Нагадаємо, 28-29 листопада у Вільнюсі відбудеться саміт Східного партнерства, на якому Україна може підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, складовою частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Підписання відбудеться, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.

У той же час, Україна має намір продовжити співпрацю з Митним союзом (Росія, Білорусь, Казахстан) у рамках своїх можливостей. Представники вищих органів влади неодноразово називали МС "торговельним партнером номер один для України". Однак Угода про асоціацію з ЄС виключає можливість вступу України до Митного союзу. !zn

Читайте також:

Азаров запевнив, що Україна виконала більшість умов для підписання асоціації з ЄС

Литва закликала Україну придумати "план Б" на випадок зриву підписання угоди про асоціацію

США закликали Януковича завершити решту роботу на шляху євроінтеграції

Freedom House: Тиск Кремля на Україну посилить прагнення українців до Європи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі