Україна завершила більшість процедур для підписання 3.
"Нам виставляють цілу низку вимог, пов'язаних із підписанням Угоди з ЄС. Більшість із них по суті справи вже реалізовано. Є всі підстави вважати, що саміт пройде успішно", - сказав він.
Прем'єр зазначив, що з Україною протягом останніх двох років вели переговори керівництво ЄС і Єврокомісія, які привели до парафування великого і місткого документа, що передбачає створення зони вільної торгівлі з ЄС, безвізовий режим і політичну асоціацію з країнами ЄС.
"Ми розуміємо, які труднощі на нас чекають на цьому шляху. Ми не лише йдемо на лібералізацію торгівлі з ЄС, але взяли зобов'язання трансформувати технічні регламенти та норми", - заявив Азаров.
"Той, хто розуміє, як складно таку промисловість, як наша, модернізувати, відповідно до чинних європейських стандартів і норм, розуміє, що на цьому шляху потрібні колосальні зусилля і кошти - це 150-165 млрд. євро. Такі гігантські суми можуть надійти до країни лише тоді, якщо ми реально створимо сприятливий клімат для приходу інвестицій. Саме тому на це націлено нашу політику", - додав він.
Говорячи про перехідний період, Азаров також підкреслив, що Україні необхідно підготувати свою промисловість до важких умов конкуренції на європейському ринку.
Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених у спільно узгодженому порядку денного про асоціацію. Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. !zn
Читайте також:
Литва закликала Україну придумати "план Б" на випадок зриву підписання угоди про асоціацію