Швеція не впевнена в угоді між Україною і ЄС

Поділитися
Швеція не впевнена в угоді між Україною і ЄС © sverigesradio.se
Міністр закордонних справ Швеції заявив, що ніколи не був упевнений в тому, що на Вільнюському саміті буде підписано угоду про асоціацію, оскільки це вимагає виконання занадто багатьох умов.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що не впевнений у майбутнє підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі.

Більдт заявив, що ніколи не був упевнений в тому, що незабаром відбудеться, оскільки це вимагає виконання занадто багатьох умов. Він сказав, що багато чого буде залежати від доповіді місії Кокса і Кваснєвського, який запланований на 14 листопада, пише "Радіо Свобода".

Раніше президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Євросоюз не збирається розробляти запасний план на випадок, якщо угода про асоціацію з Україною у листопаді не підпишутьпро це має думати сама Україна.

"Щодо України та плану "Б". Я вважаю, що ми не повинні про це думати. Це українці повинні думати над цим планом", - сказала Вона, відповідаючи на питання, чи є в ЄС інші варіанти розвитку відносин з Україною, якщо до саміту у Вільнюсі запитання Юабо Тимошенко не буде вирішене і Угода про асоціацію не підпишуть.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторення, а також проведення реформ, закладених в спільно узгодженого порядку денного про асоціацію. Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

4 жовтня Кокс і Кваснєвський звернулися до президента України Віктору Януковичу з клопотанням про помилування Тимошенко. Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.

Кваснєвський і Кокс вважають законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном. Законопроект Лабунської №3461 пропонує, що "в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном". Крім того, в законопроекті є норма, що "приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою". !zn

Читайте також:

Литва закликала Україну придумати "план Б" на випадок зриву підписання угоди про асоціацію

У ЄС чекають вирішення питання Тимошенко в найближчі дні

zn
zn
Німеччина може не видати Тимошенко Україні після "лікувальних канікул"

Якщо Україна в листопаді не підпише Угоду про асоціацію, є "план Б"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі