Російський омбудсмен Тетяна Москалькова заявила про те, що у неї немає інформації, яка б підтверджувала нові домовленості щодо обміну утримуваними особами між Україною та Росією. Про це вона сказала сьогодні російським журналістам, передає інформагентство "ТАСС".
"Як показує практика, початком роботи з обміну громадянами між двома державами є домовленість двох президентів. Мені про таку домовленість нічого не відомо. Я чула тільки заяви з боку президента України Володимира Зеленського, з іншого боку сигналів поки не надходило", - сказала Москалькова.
Раніше президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна проводить переговори щодо звільнення утримуваних громадян, які перебувають на окупованій території та у РФ: "Два треки, два списки. Список ми погодили у Мінську, будемо доповнювати перелік встановлених осіб. Готувати цей трек – обмін з тимчасово окупованими територіями. І окремий трек – ми вже почали розмову з Російською Федерацією щодо обміну українців – усіх, включно з кримськими татарами, інших українців, які перебувають на території Росії".
Нагадаємо, 29 грудня 2019 року на КПВВ "Майорське" відбувся обмін утримуваними особами між Україною і підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР". З окупованої території повернулися 76 людей: четверо зі "списку на обмін" вирішили залишитися з родинами в ОРДЛО. Серед звільнених українців: 12 бійців ЗСУ і 64 цивільних заручники.
Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.
Звільнений журналіст Станіслав Асєєв, який два з половиною роки перебував у полоні "ДНР", в інтерв'ю для DT.UA заявив, що в попередніх обмінних списках були люди, які безпосередньо брали участь у тому, що відбувалося в донецькій в'язниці "Ізоляція". За його словами, ті, хто брали участь у знущаннях і тортурах, були й у попередніх обмінах, деякі з них все ще на свободі. Асєєв переконаний, щоб уникнути таких помилок, списки мають переглядати ті люди, які безпосередньо повернулися в Україну в процесі обміну.