Бесіди з різними людьми, які брали участь у штабі Зе!команди в розробці зовнішньополітичної стратегії, дозволили визначити рамкові пріоритети адміністрації Зеленського. Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко.
"По-перше, нова адміністрація домагатиметься для України членства в Європейському Союзі. Однак членству в ЄС (так само як і в НАТО) передуватиме референдум. По-друге, планується поглиблене співробітництво зі Сполученими Штатами. По-третє, нова адміністрація планує приділити особливу увагу Канаді, а Японію визначає як ключового партнера, - зазначає оглядач. - По-четверте, передбачається створити альянс із найближчими сусідами (Румунія, Грузія, Польща), а з тими сусідніми країнами, з якими в України є серйозні проблеми, - Польщею й Угорщиною, - змінити тональність відносин. По-п'яте, планується розвиток балто-чорноморських ініціатив за участі України. При цьому в Чорноморському регіоні ключовим партнером визначено Туреччину. По-шосте, щодо Білорусі буде застосовано "прагматичний" підхід".
На думку автора, примітно, що в переліку не згадано Китаю. Як зауважив один з наших співрозмовників, "з Китаєм торгуватимемо. Але настає час глобальної війни. І маємо обирати друзів. А наш друг і союзник - Сполучені Штати".
Детальніше про дипломатичні перспективи президента Зеленського читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Дипломатичні підмостки Зе!команди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".