"Йдеться про забезпечення правомірної оборони виключно на безперечно української території і, насамперед, для того, щоб запобігти подальшому просуванню солдатів і проплачених сепаратистів з російським зброєю", – цитує Deutsche Welle депутата Європарламенту від ХДС Міхаеля Галера. Його підтримав колега по партії, голова комітету закордонних справ Європарламенту Елмар Брок, зазначивши, що допомога Україні слід чинити, щоб "Росія не змогла використати це для порушення Мінських домовленостей".
Брок нагадав, що Мінські угоди сприяли локалізації зони збройного конфлікту, а також підкреслив, що санкції проти Росії не можна скасовувати або послаблювати, так як дані ОБСЄ свідчать про більшу кількість порушень режиму тиші з боку бойовиків, ніж з боку українських військових.
У той же час, партнери ХДС по коаліції – соціал-демократи висловилися проти надання Україні зброї і військової техніки.
"Озброєння України видається не дуже доцільним. При запущеній таким чином спіралі ескалації Україна, незважаючи на всю підтримку, все одно відставатиме", – заявив член комітету Бундестагу з питань оборони Фріц Фельгентрой.
При цьому Фельгентрой не виключив посилення санкцій проти РФ і розробити конкретні пропозиції.
У Міністерстві закордонних справ ФРН, яке очолює член СДПН Франк-Вальтер Штайнмайер, також виключили надання військової допомоги Україні, підкресливши, що надання навіть оборонних озброєнь "не збігається з підходом міністра закордонних справ до вирішення українського конфлікту".
Нагадаємо, 9 липня під час саміту НАТО у Варшаві міністри оборони України та Польщі Степан Полторак і Антоні Мацеревич підписали Угоду про військово-технічне співробітництво, взаємні поставки товарів військового призначення та надання послуг військового призначення.
Нагадаємо, на сьогоднішній день п'ять країн працюють над питанням надання летальної зброї Україні, яка потерпає від агресії з боку Росії. Про це стало відомо цього тижня в ході зустрічі держсекретаря США Джона Керрі та голови Верховної Ради Андрія Парубія.