Увечері в середу, 1 листопада, у Солом'янському суді Києва розпочався розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу синові міністру внутрішніх справ Арсена Авакова Олександру, затриманому за підозрою в розкраданні держкоштів під час постачання партії рюкзаків МВС. Відеотрансляцію засідання веде "Радіо Свобода".
Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягає на взятті підозрюваного під варту з альтернативою внесення 5 мільйонів гривень застави.
Клопотання розглядає слідчий суддя Віталія Українець.
Саме він 21 грудня 2016 року розглядав клопотання НАБУ, узгоджені з прокурорами САП, про обрання запобіжного заходу і відстороення ві посади голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського.
Тоді клопотання були задоволені частково: Охендовському не було призначено заставу на суму 1 млн 291 тисяча гривень, про яку просив представник САП.
У лютому цього року Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Солом'янського райсуду, який відмовився відсторонити Михайла Охендовського від посади голови ЦВК.
Крім того, у березні цього року Вища рада правосуддя мала розглядати дисциплінарну скаргу стосовно судді Українця. Однак на засіданні 17 березня її розгляд було перенесено.
За місяць до цього суддя Солом'янського райсуду відмовився зобов'язати НАБУ порушити кримінальну справу на прохання заявника. Заявник наполягав на тому, що суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Олена Орда "демонструє невідповідність рівня життя задекларованим доходам". Зокрема, їздить на автомобілі Lexus. Суддя та НАБУ визнали наведені заявником обставини недостатніми.
Нагадаємо, 31 жовтня в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
У НАБУ наполягають, що закупівля МВС рюкзаків за завищеними цінами у 2015 році завдала державі збитків на суму 14 млн гривень, відповідне правопорушення кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. У Міністерстві внутрішніх справ вважають дії детективів НАБУ політичними, а не юридично обґрунтованими.
Як повідомляли ЗМІ, у лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.
Нагадаємо, в лютому поточного року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.
У вересні цього року в інтерв'ю DT.UA директор НАБУ Артем Ситник розповів про те, що розслідування справи щодо "рюкзаків Авакова" поступово просувається.