Справа ЮКОСа: Москва давно вжила всіх заходів, щоб її майно за кордоном було добре захищене

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Справа ЮКОСа: Москва давно вжила всіх заходів, щоб її майно за кордоном було добре захищене
Хоча траплялися випадки успішного стягнення компенсації, та це були винятки з правил.

Сприятливе для ЮКОСа рішення Верховного суду Нідерландів означає, що за кордоном знову почнуться арешти російського майна. Про це йдеться у матеріалі оглядача відділу міжнародної економіки Володимира Кравченка для ZN.UA . 

«Оскільки Росія вже багато років відмовляється добровільно виплачувати компенсації за арбітражними рішеннями, на практиці примусове їх виконання дуже проблематичне через малу кількість незахищеного імунітетом державного майна РФ, яке міститься за кордоном. Москва давно вжила всіх заходів, щоб її майно за кордоном було добре захищене», — прокоментував ситуацію радник юридичної фірми «Астерс»  Дмитро Шемелін.

І хоча траплялися випадки успішного стягнення компенсації, та це були винятки з правил, бо вони стосувалися порівняно невеликих сум (порядку кількох мільйонів).

До того ж Кремль, передбачаючи негативні для себе рішення арбітражів, постарався створити правові підстави для невиконання РФ вердиктів міжнародних судів.

Для Кремля в зоні ризику перебувають російські компанії, які повністю (наприклад, «ВЭБ РФ», «РЖД») або частково («Роснефть», «Газпром» та ін.) належать російській державі. Як наголошує Дмитро Шемелін, «поки що в більшості країн це майно не можна стягувати як борги держави, оскільки працює концепція роздільної власності компанії та акціонера. Однак цей захист згодом може розхитатися».

Колишні акціонери ЮКОСа зможуть і далі полювати за активами Росії по всьому світу, домагаючись від Москви виплати 50 млрд дол., які їм присудив Міжнародний арбітраж в Гаазі. Таке рішення прийняв Верховний суд Нідерландів ще до завершення розгляду касаційної скарги, поданої росіянами. 

Про те, які перспективи мають судові тяжби колишніх акціонерів ЮКОСа з РФ і чому вони так важливі для України - читайте в статті Володимира Кравченка «Право на арешт».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі