Президент України Володимир Зеленський розповів про свою зустріч з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Під час саміту "Україна 30" він підкреслив, що наразі у сторін різні бачення реалізації проекту "Північний потік-2".
За словами Зеленського, скоро повинна відбутися зустріч Меркель та президента США Джо Байдена, де сторони обговорять й питання цього газопроводу.
"Що він принесе Європі та окремо Україні, і як гарантувати безпечність перш за все для громадян України. І щоб ми не втрачали від цього потоку, якщо він добудується та ведеться в експлуатацію", - пояснив Зеленський, додаючи, що після зустрічі Байдена та Меркель буде чітка позиція щодо безпекових гарантій для України.
За словами президента України, наразі вже є розуміння того, що "Північний потік-2" - не суто економічний проект.
"Для нас це не просто слова "енергетична безпека". Перше - ми отримуємо за транзит 2 млрд доларів. Якщо хтось говорить про економіку, то частину від цього економічно напрямку я можу декларувати... Скільки років нам потрібно, щоби перейти (на зелену енергетику - ред.)? І отримати реальний результат відновлювальної енергетики. Думаю 10, 15 років. Тобто на 10 років ми повинні бути забезпечені, наші люди, перш за все.. Нашого українського газу недостатньо.... , - пояснює Зеленський. - Крім цього - ціна на газ. Ви бачите, що зараз з ринковими цінами - до 20 дійшла ціна. У нас є річний пакет - він менше 8 гривень для людей. А якщо у нас цього не буде, а буде можливість отримувати газ від Європи - по якій ціні? Хто буде компенсувати це?"
Окрім цього, сторони обговорили також нормандські переговори та закон про олігархів, який, за словами президента України, зараз в усіх на слуху.
"Всі бачать, що нормандську зустріч сьогодні віддаляє. Тому що напрацьовані кластери - це кроки щодо практичного втілення в життя Мінського процесу. Вони напрацьовані німецькою стороною, погоджені Францією, і ми, в принципі, "за". Вони передані російській стороні, і всі бачать, що відтерміновується нормандська зустріч", - додав Зеленський.
За його словами, важливо, що всі сторони переговорів це розуміють, як і те, що Україна виконує усе від неї необхідне. Проте цього не робить РФ.
Володимир Зеленський 11 липня відбув до Німеччини з дводенним візитом, щоб зустрітися з федеральним канцлером Ангелою Меркель, її наступником Арміном Лашетом і президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.
У червні відбулася розмова канцлера Ангели Меркель і Володимира Зеленського. Серед іншого, співрозмовники обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського в Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-річчя Незалежності України 24 серпня у Києві.
У вересні у Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і «зелених» в Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики по «Північному потоку-2». Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «Штурм Берлінської стіни» в ZN.UA.