Президент України Зеленський в ході робочого візиту до Берліну заявив, що Україна вважає Німеччину найважливішим партнером і висловив надію, що федеральний уряд продовжить підтримувати Київ і після зміни канцлера, повідомили в Офісі президента.
«Для України важливо, щоб наступний федеральне уряд продовжив політику підтримки України в питанні відновлення суверенітету і територіальної цілісності, сприяв єдності ЄС щодо європейської інтеграції та членства України в НАТО», - сказав президент під час зустрічі з головою «Християнсько-демократичного союзу», прем'єр-міністром землі Північний Рейн-Вестфалія і кандидатом у федеральні канцлери Арміном Лашетом в неділю, 11 липня.
Зеленський зазначив, що понад 60% українських громадян підтримують вступ України до ЄС, а під час Революції Переваги українці продемонстрували відданість європейським цінностям і готовність боротися за них.
Глава держави поінформував співрозмовника про безпекову ситуації в регіоні і концентрацію російських військ уздовж кордону з Україною, а також звернув увагу на важливість активізації переговорів в рамках Мінського процесу і нормандського формату.
Армін Лашет подякував Зеленськоиу за візит, відзначивши, що президент України став першим іноземним лідером, який привітав його з обранням на пост голови ХДС.
Володимир Зеленський 11 липня відбув до Німеччини з дводенним візитом, щоб зустрітися з федеральним канцлером Ангелою Меркель, її наступником Армін Лашетом і президентом Франком-Вальтером Штайнмаєром.
У червні відбулася розмова канцлера Ангели Меркель і Володимира Зеленського. Серед іншого, співрозмовники обмінялися запрошеннями: Меркель запросила Зеленського в Берлін 12 липня, Зеленський - запросив Меркель на інавгураційний саміт Кримської платформи і святкування 30-річчя Незалежності України 24 серпня у Києві.
У вересні у Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу, після чого в уряді, швидше за все, з'явиться чорно-зелена коаліція. Коаліцію християнських демократів і «зелених» в Києві розглядають як одну з найбільш сприятливих для України, чекаючи, зокрема, перезавантаження політики по «Північному потоку-2». Детальніше читайте в статті Володимира Кравченка «Штурм Берлінської стіни» в ZN.UA.