Газотурбінні установки (ГТУ) німецької корпорації Siemens, насамперед SGT5-2000E, можуть стати базовими для вирішення питання виробництва електроенергії на Кримському півострові.
Про це йдеться у статті Михайла Гончара, Олега Гички і Максима Недрі для DT.UA.
ГТУ Siemens SGT5-2000E зарекомендувала себе як надійний агрегат для генеруючих потужностей. Її широко використовують на електростанціях простого і комбінованого циклу. Потужність ГТУ у комбінованому циклі становить 253 МВт в одновальному варіанті та 512 МВт у двовальному. ККД досягає 52,5 і 53,1% відповідно.
"Додатковою перевагою ГТУ є широкий діапазон палива для її роботи - від природного газу до важких нафтопродуктів і сирої нафти. Звісно ж, газ є найкращим варіантом", - зазначають автори.
Згідно з "Інформацією про розвиток та сучасний стан паливно-енергетичного комплексу Республіки Крим за 2014 рік", першорядну увагу окупаційна влада приділяє енергозабезпеченню великих міст Кримського півострова, насамперед Сімферополя і Севастополя. Тому здійснюються заходи щодо підвищення обсягів видобутку газу так званим ГУП РК "Черноморнефтегаз" (колишня дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" "Чорноморнафтогаз") на Одеському, Архангельському газових родовищах та Штормовому газоконденсатному родовищі.
"Саме газ і має стати основним ресурсом для виробництва електроенергії на півострові. Паралельно передбачається прокладання двох ниток газопроводу з території Росії через Керченську протоку, в чому зацікавлений як "Газпром", так і "Силовые машины" з Siemens, оскільки висока імовірність того, що саме їхнє газотурбінне устаткування замовить російський газовий монополіст", - йдеться у статті.
"Для розбудови інфраструктури "Кримського федерального округу", застосовуються стандартні тендерні процедури, де переможець призначається заздалегідь. І, звісно, не в Криму, і не так званою кримською владою. Влітку 2014 р. інжинірингову компанію "Технопромэкспорт", яка входить до структури вже відомої ДК "Ростех", було обрано головним підрядником для будівництва нових енергоблоків ТЕС у Сімферополі і Севастополі. Згідно з планом закупівлі компанії "Технопромэкспорт" на 2015 рік суму майже в 4,2 млрд рублів (близько 62 млн дол.) передбачено на оплату поставок парогазових установок (ПГУ) у комплекті з генераторами і допоміжним обладнанням до Криму. Кінцевими пунктами призначення устаткування є саме Сімферополь і Севастополь. Це випливає з тексту розпорядження уряду РФ №2004-р від 8 жовтня 2015 р. на виконання постанови уряду РФ №803 від 14 серпня 2014 р.", - зазначають автори статті.
Тендер на поставку турбін, генераторів та допоміжного обладнання для чотирьох ПГУ по 235 МВт (якраз відповідає паспортній потужності ПГУ Siemens SGT5-2000E) "Технопромэкспорт" оголосив у серпні 2015 р. Як місце призначення поставок у документах було вказано не Крим, а Тамань, де нібито збираються будувати потужну ТЕС. На думку авторів, насправді нова ТЕС на Тамані - це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму.
"Усе це для того, щоб вивести з-під санкційного удару німецьких друзів Путіна й Мордашова (російський доларовий мільярдер, близький до Путіна, - ред.), за якими пильно стежить не тільки Муті (матінка - так називають німецьку канцлерку поза очі), а й компетентні органи США, що віднедавна взяли в залізні кліщі розслідування німецький Deutsche Bank за його афери в Росії в обхід санкцій. Судячи з усього, в Москві вважають, що у такий спосіб режим санкцій можна обійти, адже виробник ГТУ - спільне підприємство "СТГТ" з приватним, а не державним співзасновником (Мордашов) з російського боку, зареєстроване й розташоване на території РФ, у Північно-Західному федеральному окрузі, новобудова ТЕС - також на території РФ, у Південному федеральному окрузі, на Тамані. Ну а в разі її переміщення з віртуального пункту в реальний десь на територію іншого, "Кримського федерального округу" - це вже буде компетенція виключно замовника й підрядника ТЕС - знову ж таки російських компаній "Ростех" і "Технопромэкспорт", які до того ж мають "родинні" зв'язки - материнська і дочірня компанії", - йдеться у статті.
Нагадаємо, завод Bosch-Siemens під Петербургом зупинив виробництво пральних машин через відсутність комплектуючих, які повинні були надійти з Туреччини. Завод має намір незабаром також призупинити виробництво холодильників.
Детальніше про схеми обходу санкцій європейськими компаніями читайте в статті "Російсько-німецький nur geschäft*, або Технологія обходу санкцій" Михайла Гончара, Олега Гички і Максима Недрі.