" Важливо, щоби Німеччина та Франція залишалися провідними учасниками цього процесу. Це зручно. Берлін і Париж використовують свої можливості у межах мінського процесу, аби обговорювати конкретні деталі: де має проходити лінія припинення вогню; як, коли та куди відводити важке озброєння; як протидіяти загостренню в конкретних гарячих точках тощо. Це - безумовно важливі речі. Але в розв'язанні цих питань безпосередня участь США, думаю, не додала би нічого", - зазначив дипломат.
На його думку США можуть зіграти важливу роль у тому, щоб сфокусувати бачення президента РФ Володимира Путіна на стратегічному вимірі проблеми, з якою він зіткнувся в Україні.
"США можуть сказати Путіну: якщо хочете - ми можемо допомогти, якщо не хочете - ми можемо гарантувати, що вам стане гірше", - уклав Уолкер.
Нагадаємо, 21 вересня президент України Петро Порошенко зустрівся з президентом США Дональдом Трампом на полях Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку. Переговори тривали близько години.У них взяли участь віце-президент США Майкл Пенс, державний секретар Рекс Тіллерсон і спецпредставник Держдепартаменту по Україні Курт Волкер, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, посол України у Вашингтоні Валерій Чалий.
Після переговорів з Трампом Пороошенко заявив, що США підтримують введення міжнародного миротворчого контингенту в Донбас, а також позитивно відгукнувся про рівень двостороннього співробітництва, зокрема, у сфері безпеки і оборони.
Читайте інтерв'ю Курта Волкера DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".