"Нічого нового" — в РФ отримали текст меморандуму України

Поділитися
18 листопада минулого року Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС © ФСБ
Росія досі стверджує, що інцидент у Керченській протоці був провокацією з боку України.

Меморандум, який Україна подала в Міжнародний трибунал ООН, вже проаналізували у Росії і заявили, що нічого нового в цьому документі не знайшли. Про це повідомила пресслужба російського МЗС.

"Меморандум не містить принципово нових елементів в порівнянні з поданою раніше Україною позовною заявою. При цьому Київ змушений враховувати передачу моряків і кораблів Україні, яка відбулася восени 2019 року, що суттєво "урізала" список первинних претензій", - йдеться в повідомленні.

Відомо, що до 22 серпня Росія повинна надати свої юрисдикційні заперечення щодо цієї справи.

В МЗС вкотре наголосили на тому, що інцидент в Керченській протоці у листопаді 2018 року був "провокацією з боку України".

Читайте також: Оглядач вказує на позитив у проміжному рішенні Арбітражного трибуналу у справі України проти РФ

18 листопада минулого року Росія повернула Україні захоплені в 2018 році кораблі ВМС. 20 листопада їх за допомогою буксирів доставили до порту Очакова. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного трибунала ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Кораблі майже рік простояли в порту окупованої Керчі, а перед виведенням на них проводилися роботи: росіяни заклали пробоїни в бортах катерів. При цьому вони демонтували з кораблів все обладнання, вилучили боєприпаси і документи, зробивши катери непридатними. Те що росіяни не вкрали, вони зламали і розбили.

Військовополонені моряки повернулися в Україну 7 вересня в рамках обміну утримуваними особами, проте РФ не закрила кримінальні справи в їх відношенні і продовжує обвинувачувати українських військових у порушенні "російського кордону".

Рік тому Україна подала третій позов проти Росії, звинувачуючи її в незаконному захопленні в 2018 році трьох українських військових кораблів і членів їх екіпажів. Дотримуючись вимогу суду, сьогодні українська делегація відправляє в Гаагу меморандум. Про що він? Яка тактика України і Росії в цьому процесі? Коли він завершиться? І що хоче побачити Київ у вердикті суду? Про це читайте в статті Володимира Кравченка "Лист у Гаагу".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі