Не тільки ескалація. Чому Україні не дозволяють бити в глибину РФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Не тільки ескалація. Чому Україні не дозволяють бити в глибину РФ © Getty Images
Фахівці підрахували принаймні кілька причин.

Західні партнери України не дозволяють українській армії використовувати надану ними зброю для ударів по Росії не лише через страх ескалації, це тільки дві умовні причини, пише у своєму матеріалі «Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

Посилаючись на співрозмовників ZN.UA автор зазначає, що є принаймні шість причин, чому захід досі не погодився на удари в глибину Росії.

Перша це власне страх ескалації. Говорячи про неї на Заході мають на увазі ризик прямого конфлікту між РФ і НАТО й застосування Росією ядерної зброї.

Друге - побоювання, що передача далекобійної зброї та її застосування призведуть до особистої участі Заходу у військових операціях.

Третій момент – на Заході не виключають, що Київ використовуватиме застосування далекобійні ракети для гучних пропагандистських акцій, що призведе до загострення. В тому числі не виключають, що ЗСУ задля картинки вдарять далекобійними ракетами по Москві.

Четвертим є страх потрапляння в російські руки, а потім у китайські та іранські, технологій, які використовуються в далекобійних ракетах.

П’ятим моментом джерела вказують те, що низку компонентів для далекобійних ракет постачають інші держави, з якими це питання також треба узгоджувати. На приклад  у виробництві Storm Shadow беруть участь також США та Франція, тому потрібна згода й Вашингтона, й Парижа, які проти такого використання Storm Shadow.

Шостим моментом є побоюванням Заходу, що Київ не виконуватиме взятих на себе зобов’язань.

Днями президент України Володимир Зеленський заявив, що доручив міністру оборони Рустему Умєрову розробити план отримання від союзників «зеленого світла» для використання західних далекобійних ракет для ударів по військових об'єктах на території країни-агресора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі