Найбільший жертводавець "Батьківщини" дізнався про свій внесок від журналістів —Чесно

Поділитися
Найбільший жертводавець
Житель Черкащини не знав, що переказав "Батьківщині" 1,5 млн грн..

Партія "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у другому кварталі 2019 року отримала від приватних осіб і підприємців 11,7 мільйона гривень. Як свідчать дані фінансового звіту ВО "Батьківщина", найбільшим донором партії виявився мешканець села Полянецьке Черкаської області Роман Шмалюк, який перерахував їй 1,5 мільйона гривень. Однак як зазначає громадський рух "Чесно", чоловік заперечує сам факт пожертви на користь партії

На запитання активістів "Чесно": "Чи фінансували ви партію "Батьківщина"? – він відповів: "Ні". Шмалюк також заперечив, що був коли-небудь членом партії або працював від неї чи інших організацій на виборах.

Натомість заступник голови політради ВО "Батьківщина" Іван Крулько, який підписав від партії фінансовий звіт за другий квартал, ситуацію коментувати відмовився.

"А звідки я можу коментувати якісь слова когось, хто мені дзвонить? Тим більше, що це є у звіті, який є на сайті… Це проблеми донора. Подавайте на нього, куди хочете. Нехай він відповідає, перераховував чи ні. Дякую", - сказав політик в коментарі активістам.

Водночас централізованість процесу заведення грошей в ВО "Батьківщина" простежується давно. Наприклад, підозри викликають дати здійснення внесків та номери розрахункових документів, які часто відрізняються лише на одну цифру. Дивно те, що люди з різних міст та областей того самого дня перераховують кошти в одному місці. При цьому суми переказів майже завжди теж є однаковими – 140-149 тисяч. Під час таких операцій платник фактично уникає банківської перевірки походження цих коштів, яка є обов'язковою в разі здійснення переказу від 150 тисяч гривень.

Як зазначають в "Чесно, того ж дня що й Шмалюк, 27 червня, рівненська ФОП Мар'яна Аталикова перерахувала "Батьківщині" 1,25 мільйона гривень.

"Ну ви журналісти, правильно, а я буду мовчати. Це моє право. Я підтверджувать по телефону і взагалі не буду", – сказала підприємниця у відповідь на питання телефоном.

Донорка з Борисполя Леся Понзель підтвердила, що пожертвувала партії гроші. Але після запитання: "І це було 149 тисяч гривень, правильно?" – почала відповідати, як Аталикова: "Скажіть, будь ласка, а чому я маю відповідати на ці запитання?.. Ви чужа людина для мене. Чому я маю відповідати, кому я платила?"

Помічник депутатів із батьківщини у ВРУ 6-7 скликань Василь Макух із Тернопільщини дав "Батьківщині" 89,33 тисячі гривень.

"Я не фінансував, а сплачував партійні внески. Я член партії "Батьківщина". І ту суму, яку спроможний, я завжди віддаю партії. І не тільки у другому кварталі. То я підтверджую цілком", – сказав він.

Зазначимо, що 16 мільйонів з тих грошей, які в першому півріччі 2019 року пожертвували фізичні та юридичні особи, заплатили за реєстрацію виборчого списку партії та мажоритарників від ВО "Батьківщина". Їх отримала Центральна виборча комісія. На парламентських виборах, 86% коштів з виборчого бюджету партія витратила на телерекламу, приховавши видатки на рекламу у Facebook.

Нагадаємо, що фейкові внескодавці потрапляли до фінзвітів "Батьківщини" неодноразово. Згідно з дослідженнями Руху ЧЕСНО та журналістів "Наших грошей" і "Схем", деякі офіційні донори партії або взагалі заперечують, що фінансували її, або не можуть пояснити походження цих грошей.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі