Внески, які впродовж другого півріччя 2018 року надходили на рахунку партії "Батьківщина", робилися через підставних осіб. Зокрема мова йде про мільйони гривень, які десятки українців з невеликих міст та селищ жертвували партії Тимошенко по 150 і більше тисяч гривень, йдеться в сюжеті "Наші гроші з Денисом Бігусом".
Оскільки політичні партії, що представлені у Верховній Раді, отримують державне фінансування, вони зобов'язані щоквартально та щорічно заповнювати фінансові звіти, де окрім інформації про власне гроші з бюджету, має оприлюднюватися і інформація про кошти, що надійшли від фізичних та юридичних осіб. У другому півріччі 2018 року, коли стартувала активна фаза передвиборчої агітації лідера "Батьківщини" та кандидатки в президенти Юлії Тимошенко, внески на рахунок її партії різко зросли. Зокрема у звіті зазначається, що громадяни з невеликих міст та селищ жертвували "Батьківщині" від 150 до більше тисячі гривень.
Зокрема журналісти з'ясували, що серед найбільших донорів "Батьківщини" є касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний мешканець Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочку в Умані. Більшість опитаних "спонсорів" вперше почули від журналістів про свої пожертви, що вказує на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих невідомим шляхом.
Одна з жертводавців з Кіровоградщини, яка працює майстром манікюру і нібито внесла на рахунок "Батьківщини" майже 150 тисяч гривень зізналася, що зробити це її "попросила" певна людина з місцевого осередку партії, яка в свій час допомогла жінці з лікуванням доньки.
Нещодавно Державне бюро розслідувань відкрило провадження щодо можливої легалізації коштів партією "Батьківщина". Рішення прийняли після скарги юристів проекту "Тисни". У 2017 році журналісти Bihus.info виявили у звіті партії суттєві невідповідності між звітом і реальними внесками, що здійснювали донори ВО "Батьківщина". Згідно зі звітами 2016-2017 років, партія нібито отримувала по декілька тисяч гривень від пенсіонерів, які розповідали, що насправді перераховували по 2, 4 чи 10 гривень.
Нагадаємо, що 13 лютого "Центр протидії корупції" (ЦПК) направив звернення до Луценка з вимогою порушити кримінальне провадження за фактами можливого незаконного збагачення Тимошенко. Юристи організації виявили дані, що свідчать про приховані витрати на послуги лобістів США. Своєю чергою Тимошенко заявила, що контракт з американськими лобістами уклали без її відома й у квітні 2018 року вона звернулася до найнятої компанії з повідомленням про неможливість співпраці.