НАТО підтверджує рішення Бухарестського саміту щодо членства України й Грузії - Столтенберг

Поділитися
НАТО підтверджує рішення Бухарестського саміту щодо членства України й Грузії - Столтенберг
Питання залишається на порядку денному, попри агресивну риторику та шантаж з боку Росії.

НАТО підтверджує чинність рішень Бухарестського саміту 2008 року щодо майбутнього членства України й Грузії в Альянсі. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції у Брюсселі за підсумками віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу, що відбулася 7 січня.

За словами Столтенберга, це питання залишається на порядку денному, попри агресивну риторику та шантаж з боку Росії.

"Ми дотримуємося нашого рішення. що було прийнято на Бухарестському саміті, що стосується України й Грузії, і ми підтримуємо їх на шляху до подальшої євроатлантичної інтеграції та реформ, надаємо практичну та політичну підтримку. Реформи є важливими для того, щоб відповідати стандартам НАТО, а також для того, щоб посилити стійкість суспільств в Україні та Грузії проти будь-яких зазіхань з боку Росії", - сказав Столтенберг.

Генсек НАТО наголосив, що суверенні держави вільно та демократично приймають рішення щодо приєднання до Альянсу, і після дотримання всіх демократичних процесів 30 союзників НАТО вирішують, чи буде розширюватися Альянс.

Нагадаємо, наступного тижня, 12-13 січня, Україна та Грузія візьмуть участь в онлайн-засіданні військових керівників НАТО.

Як зазначається в порядку денному засідання, 13 січня начальники генеральних штабів збройних сил країн НАТО зустрінуться зі своїми грузинськими та українськими колегами, щоб обговорити ситуацію з безпекою в Україні та Грузії, а також поточний прогрес реформ, пов'язаних з обороною.

Загалом дводенне засідання Військового комітету НАТО у сесії начальників генеральних штабів покликане обговорити питання, які мають стратегічне значення для Альянсу.

17 грудня Міністерство закордонних справ РФ оприлюднило проєкт договорів між Росією із США та НАТО про взаємні гарантії безпеки. Москва хоче, щоб НАТО зобов'язалася виключити розширення та вступ України та відмовилася від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії.

На віртуальній зустрічі з президентом США Джо Байденом президент Росії Володимир Путін також заявив, що Вашингтон не повинен дозволити Україні вступити до НАТО в обмін на гарантії того, що російські війська не вчинять нападу. 

Україна заявила про свій курс щодо приєднатися до НАТО у 2002 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі