НАТО консультуватиметься з Україною щодо своєї десятирічної стратегії – генсек

Відео
Поділитися
НАТО консультуватиметься з Україною щодо своєї десятирічної стратегії – генсек © Телеканал ZIK
Грузія й Україна  для партнерства з НАТО мають велике значення, запевняє Столтенберг

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Альянс проконсультується з Україною та Грузією щодо формування бачення стратегії "НАТО-2030", розповіли у пресслужбі НАТО.

“Пізніше в цьому році буде підготовлена експертна доповідь. І тоді я буду, ґрунтуючись на цій доповіді, і консультаціях та матеріалах й рекомендацій від союзників, висувати свої пропозиції для глав держав і урядів”, - сказав він у відповідь на запитання як зробити Північноатлантичний Альянс сильнішим у військовому і політичному плані та чи відображатиме його доповідь інтереси країн-партнерів, зокрема країн-претендентів, України та Грузії.

“Звичайно ж, я також буду консультуватися з партнерами, включаючи Грузію й Україну, оскільки для партнерства з НАТО вони мають велике значення. Грузія та Україна є високоцінними партнерами. Вони важливі для НАТО, тому що з багатьох причин, але також і тому, що вони вносять свій внесок в місії та операції НАТО, але також, звичайно, стратегічне значення Чорноморського регіону тільки зросла. І тому тісна співпраця та обговорення і з такими партнерами, як Україна чи Грузія, є важливою частиною всього процесу НАТО-2030”, - додав він.

Наступного року відбудеться зустріч лідерів країн або саміт НАТО, наголосив генсек Альянсу, але поки немає рішення про те, коли та де відбудеться захід.

Напередодні президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна починає будувати дві військово-морські бази, які мають стати захистом для чорноморського регіону. 

У липні повідомлялося про те, що мілітаризація Росією анексованого Криму провокує напругу в басейнах Чорного та Азовського морів. Крім того, міністр оборони Сергій Таран заявив про те, що Росія створює перешкоди вільному судноплавству в регіоні.

Також Україна і НАТО домовились посилювати присутність сил і засобів на суші, морі та в повітряному просторі Чорноморського регіону, посилюючи  патрулювання в повітрі і присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі