Найбільше киян готові підтримати на місцевих виборах чинного мера Києва Віталія Кличка, йдеться в опитуванні проведеному Соціологічною групою “Рейтинг”. Водночас на виборах до міської ради столиці найбільше підтримують партію “Європейська солідарність”.
Так, за партію “Європейська солідарність” віддали б свої голоси 19,8% киян, які визначилися з вибором та мають намір голосувати. Партія “Слуга народу” отримала б 19,3% голосів, а “УДАР” - 17,1%.
Водночас партію “Опозиційна платформа - За життя” готові підтримати 8% опитаних, партію «Батьківщина» – 5,7%, партію Шарія – 5,0%, партію «Голос» – 4,6%, партію «Перемога Пальчевського» – 4,5%, партію «Сила і честь» – 3,0%, партію «Свобода» – 2,5%.
Вказано, що рейтинг інших політсил становить менше 2%. При цьому близько 11% опитаних киян не визначилися з вибором.
Згідно з даними опитування, від серпня 2019 року рейтинг партії «Слуга народу» має стабільну негативну динаміку, а рейтинги партій «Європейська солідарність» та «УДАР» – мають позитивну динаміку.
Водночас, серед кандидатів на посаду міського голови кияни найбільше підтримують чинного мера Віталія Кличка, за якого готові проголосувати 41,7% респондентів. За Сергія Притулу готові проголосувати 11,6% опитаних, за Ірину Верещук – 9,4%, Андрія Пальчевського – 9,0%, Олексія Гончаренка – 5,4%, Олександра Попова – 4,5%, Вадима Рабіновича – 3,5%, Олександра Омельченка – 3,3%, Андрія Іллєнка – 2,6%, Віталія Нестора – 2,1%.
Не визначилися з вибором близько 8,5% опитаних. З серпня 2019 року електоральна підтримка Віталія Кличка зросла майже удвічі.
Вказано, що за умови виходу до другого туру Віталія Кличка та інших потенційних кандидатів, переміг би чинний міський голова.
У парі з Іриною Верещук Кличко переміг би з результатом – 64% проти 22%, у парі з Гончаренком – 68% проти 13%, з Пальчевським – 67% проти 20%, з Притулою – 63% проти 21%.
При цьому, в результатах опитування йдеться про те, що від 13% до 20% киян ще не визначилися з вибором, або ж не хочуть брати участь у голосуванні у зазначених комбінаціях другого туру мерських виборів.
Водночас, половина опитаних зазначили, що зовсім не стежили за останніми праймеріз у партії "Слуга народу", де обирали кандидата на посаду міського голови Києва від цієї партії. Ще 35% зазначили, що щось чули про цю ініціативу. Лише 14% заявили, що уважно слідкували за цим. Найбільше таких опитаних серед старших респондентів, виборців партій "Слуга народу", "Перемога Пальчевського" партії Шарія, "Опозиційна платформа – За життя" та "Європейська солідарність".
Дослідження провели у період 26-27 липня 2020 року серед мешканців Києва методом телефонного опитування. В опитуванні взяли участь мешканці столиці від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Всього опитали 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.
Раніше ZN.UA опублікувало розслідування, де підтвердило жорстке зчеплення команди Віталія Кличка з командою сина ексмера Степана Черновецького та іншими великими забудовниками.
«Насправді столиця - корупційний кримінальний кейс, початок якому поклав Олександр Омельченко, розвинув - Леонід Черновецький, а потім користувався хто хотів. Люди, що вкрали при Черновецькому тисячі гектарів київської землі і створили десятки бюджетних схем, до цього дня здають столицю політикам в оренду. Для них майбутні вибори це не про мера і місто, це - про розподіл в Київраді часток між забудовниками і бізнесами на бюджеті. Банкова, по суті, вступила в ту саму змову з власниками столиці, які випотрошили її при Черновецькому», - пише редактор відділу політики Інна Ведернікова.
Докладніше – у її матеріалах «Договір із тінню» і «Договір із тінню-2».