"Адміністрація Трампа протягом декількох місяців сумнівалася, чи надавати оборонну зброю Україні, але коли вона нарешті перейшла до дій, час було вибрано бездоганно. В середині грудня агресія з боку очолюваних Росією сил різко зросла: важкі артилерійські і ракетні обстріли відверто заперечували тезу про те, що трирічна московська інтервенція в Донецькій і Луганській областях перейшла в стадію замороженого конфлікту. Подейкували, що Володимир Путін бачив в ескалації в Україні спосіб об'єднати підтримку всередині країни напередодні президентських виборів, які відбудуться в Росії в березні", - йдеться в матеріалі.
Як зазначає видання, рішення Трампа надати збройним силам України протитанкові ракети Javelin і погодити продаж снайперських гвинтівок не зупинить російський наступ, якщо воно матиме місце, "але воно може змусити Путіна взяти паузу".
"Це гідне застосування принципу "мир через силу" президента Рональда Рейгана, від якого Трамп, за власним визнанням, в захваті. Путін повинен усвідомити, що його агресія чи то в Україні, чи то в кіберпросторі отримає відсіч і спричинить за собою значні збитки для нього. Кількість американської зброї, яку отримає Україна, скромне. Але офіційні особи називають це озброєння "латками", оскільки вони заповнюють ключові слабкості в захисті країни. На східних фронтах українським військовим щодня погрожують ворожі снайпери. Тепер вони зможуть використовувати снайперські системи M107A1, які США їм продають, щоб зрівняти шанси з противником. Аналогічно Javelin можуть знищувати російські танки в разі настання нового наступу - і змусити Кремль зважити потенційні нові втрати російських солдатів в Україні, які в Кремлі, як і раніше, заперечують", - пише The Washington Post.
Як повідомлялося, 21 грудня Дональд Трамп санкціонував постачання до України партії снайперських гвинтівок M107A1, боєприпасів до них і супутнього обладнання на суму 41,5 млн доларів.
Незабаром телеканал ABC з посиланням на власні джерела у Держдепі повідомило про те, що президент США Дональд Трамп планує заявити про санкціонування продажу партії протитанкових озброєнь Україні. Якщо президент схвалить план, він буде винесений на розгляд Конгресу.
План передбачає постачання в Україну 35 пускових установок і 210 протитанкових ракет. У партії можуть бути включені також протитанкові ракетні комплекси Javelin.
Конгрес США санкціонував такий продаж ще у 2014 році, прийнявши закон про підтримку свободи України, але адміністрація президента Барака Обами не наважувалася на цей крок.
Раніше Палата Представників Конгресу США підтримала проект оборонного бюджету США на 2018 рік, який передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги, а також дозволяє надання летальних оборонних озброєнь Україні.
Як писав у своїй статті для DT.UA журналіст Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".