Набув чинності закон про люстрацію суддів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Закон визначає основи проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції як тимчасового, посиленого заходу щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і звільнення від посади у зв'язку з порушенням присяги.

Закон "Про відновлення довіри до судової системи України" набув чинності. Документ опубліковано у парламентському виданні Голос України від 10 квітня 2014 року. У законі сказано, що він набуває чинності наступного дня після публікації. Верховна Рада прийняла зазначений закон 8 квітня. За нього віддали голоси 234 народних депутати.

Згідно з законом, тимчасова спеціальна комісія проводить перевірку суддів, щодо яких є сумніви, що вони приймали рішення згідно з законом. Перевірка суддів проводиться протягом одного року з моменту формування тимчасовою спеціальною комісією, порядок створення якої також визначено цим законом.

Зокрема, підлягають перевірці судді, які приймали рішення про обмеження прав громадян на проведення мітингів і зборів у період з 21 листопада 2013 року до набрання законом чинності; про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою осіб, яких визнано політв'язнями; а також рішень про адміністративні стягнення з учасників акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до набрання законом чинності; рішень про позбавлення статусу народного депутата тощо.

Встановлюють нові правила формування суддівських органів. Зокрема, на адміністративні посади суддів обирають шляхом таємного голосування з числа суддів, які працюють в даному суді. Делегатів на з'їзд суддів обирають конференціями суддів загальних, адміністративних і господарських судів у всіх областях України за принципом - один делегат від двадцяти суддів.

Раду суддів України обирають делегати з'їзду суддів. Новими членами Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, а також суддями Конституційного Суду України, які призначаються з'їздом суддів, можуть бути лише особи, призначені відповідно до вимог цього закону. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

У перехідних положеннях зазначено, що з моменту набрання чинності цього закону повноваження членів Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України припиняються. Після чого ці органи формуються згідно з чинним законодавством. !zn

Читайте також:

Верховна Рада прийняла закон про люстрацію суддів

Чи здатні антикризові закони уряду зупинити кризу?

Суддю Кірєєва рекомендували звільнити за порушення присяги

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі