НАБУ всі сім років працює в агресивному середовищі – Ситник

Поділитися
НАБУ всі сім років працює в агресивному середовищі – Ситник © НАБУ
Артем Ситник пояснив, як НАБУ вдалося вистояти.

Співробітникам Національного антикорупційного бюро всі сім років працювали в агресивному середовищі, де й прокуратура і поліція намагалася спіймати їх «на гарячому». Про це заявив ексдиректор НАБУ Артем Ситник.

«З одного боку – 700 людей, що працюють в НАБУ. З іншого – 20 тис. в СБУ, 10 тис. – в органах прокуратури, ще більше людей в поліції. І всі ці органи, прямо скажемо, полювали за нашими співробітниками, аби затримати когось «на гарячому». Ні в кого не вийшло. От не могли люди усвідомити і прийняти, що в НАБУ інша ідеологія. І ця розбіжність в цінностях визначала те агресивне середовище, в якому нам доводилося працювати фактично всі ці 7 років», – заявив Ситник.

Він пояснив, що основна причина, чому НАБУ вистояло – це підтримка західних партнерів. За словами Ситника, вони бачили, що Бюро чесно працювало. Ексдиректор НАБУ пояснив, що якби співробітники Бюро керувалися подвійними стандартами, то такої підтримки не було б. Однак найголовнішим Ситник назвав колектив, сформований через відкритий конкурс з абсолютно різних людей, які пройнялися ідеологією нового органу…

«Наші детективи – реально крута команда. Невеличка, але настільки потужна, що це і стало, мабуть, причиною того, що нічого в наших опонентів не вийшло. Я відчував підтримку з боку колективу як директор. Зі свого боку я намагався створити такі умови для колективу, щоб люди могли працювати за законом. Весь негатив, всі утиски я від початку зголосився приймати на себе як директор. І так воно й вийшло. Тому невеличкий орган задав тон фактично всій правоохоронній системі України. Ми бачимо, як всі скаржаться: «У нас всі є. Все вирішено з поліцією, все вирішено з іншими. Тільки з НАБУ не можемо домовитися», – додав Ситник.

Він заявив, що НАБУ від початку було відкрите до співпраці з іншими правоохоронними органами, але практика довела, що Бюро може розраховувати тільки на себе. І деякі справи, якби до них були залучені інші органи, не закінчувалися б тими гучними викриттями, які продемонстрували суспільству наочно рівень корупції на вищих щаблях влади. 

«Ми навчилися виживати, нас навіть називали «японцями», тому що НАБУ – то як острів посеред океану.  Зараз в країні війна, і формат взаємодії змінився. Ми тісно співпрацюємо з СБУ, розвідкою, іншими органами. Але до цього був потужний саботаж», – підсумував Ситник.

Нагадаємо, Семирічний термін Артема Ситника на цій посаді закінчився 16 квітня. Тимчасово виконувачем обов’язки директора Національного антикорупційного бюро став Гізо Углава.  

За даними нашого джерела в Кабміні, у Банкової до самого призначення Углави т.в.о. НАБУ залишалися варіанти його нейтралізації як правої руки давно небажаного Ситника. До чого тут ОАСК і навіщо один із кандидатів на місце Ситника відніс туди позов? Чи тільки через війну Кабмін тримає конкурс на директора НАБУ у замороженому стані? Чи вистоїть колектив НАБУ при інтервенції «чужого» і чому для роботи антикорупційного блоку такий важливий майбутній керівник САП? Відповіді, а також інтерв'ю з детективом НАБУ, який розповідає про те, на що антикорупційний блок чекає від влади, щоб допомогти їй не програти країну корупції, — у тексті Інни Ведерникової «Випробування НАБУ. Чи готовий Зеленський відкрити другий фронт проти корупції?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі