Національне антикорупційне бюро зареєструвало ще одне кримінальне провадження у рамках "бурштинової справи": детективи перевірять законність видачі народному депутату Бориславу Розенблату дипломатичного паспорта, за допомогою якого він намагався вилетіти за кордон.
Попередня кваліфікація справи - 1 ч. ст. 366 Кримінального кодексу (службове підроблення), повідомляє прес-служба НАБУ.
За версією слідства, посадові особи Апарату Верховної Ради, вступивши в змову з Розенблатом, внесли завідомо неправдиві відомості в офіційні документи.
Зокрема, посадові особи управління забезпечення міжпарламентських зв'язків Апарату Ради направили на адресу департаменту консульської служби МЗС України лист з проханням видати Розенблату дипломатичний паспорт для виїзду в Ізраїль з 18 по 22 жовтня для вивчення можливостей кооперації та співробітництва між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю.
На підставі листа Розенблату видали диппаспорт для "службового відрядження". Депутат ж 19 жовтня намагався використати його для вильоту до Німеччини з приватними цілями.
Як повідомлялося, термін дії обраного Розенблату судом запобіжного заходу закінчився 17 жовтня.
19 жовтня детективи НАБУ зняли депутата з літака в аеропорту "Київ" при спробі вилетіти за кордон. Розенблат, у свою чергу, заявив про те, що завчасно попередив НАБУ про плани летіти до Німеччини. У НАБУ стверджують, що депутат намагався вивезти за кордон матеріали у "янтарній справі".
У липні детективи НАБУ затримали охоронця-водія члена парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Борислава Розенблата під отримання хабара.
200 тисяч доларів, за наявними даними, призначалися самому Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину фірми з ОАЕ.
11 липня депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з народних депутатів Максима Полякова("Народний фронт") і раніше виключеного з фракції БПП Борислава Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт.
Через день генпрокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову повідомлення про підозру у скоєнні злочинів.
Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.