НАБУ підозрює Мартиненка у розтраті 17 мільйонів доларів ДП "СхідГЗК"

Поділитися
НАБУ підозрює Мартиненка у розтраті 17 мільйонів доларів ДП Холодницький повідомив подробиці справи Мартиненка © Андрій Товстиженко, DT.UA
САП погодила повідомлення про підозру. За словами адвокатів Мартиненко, підозра йому ще не вручили.

За даними слідства, колишній член парламентської фракції "Народного фронту" Микола Мартиненко є співучасником розтрати понад 17 мільйонів доларів держпідприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Спеціалізована антикорупційна прокуратура погодила повідомлення про підозру Мартиненко, повідомив керівник САП Назар Холодницький на своїй сторінці у Facebook ввечері в четвер, 20 квітня.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2013 по 2016 рік злочинною організацією у складі посадових осіб ДП "СхідГЗК", посадових осіб STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft GmbH, а також групою осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, серед яких Мартиненко, була здійснена розтрата коштів ДП "СхідГЗК" у розмірі 17 мільйонів 280 тисяч доларів США шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП "СхідГЗК" через австрійську компанію-посередника STEUERMANN", – уточнив Холодниций.

У подальшому вказані кошти були перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP та DALLAS FUEL SA і привласнені учасниками злочинної схеми.

"Вручення повідомлення про підозру доручено здійснити детективам НАБУ", – додав голова САП.

У свою чергу, прес-служба НАБУ повідомила, що Мартиненка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Колишнього народного депутата затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" при закупівлі уранового концентрату.

У той же час, адвокат Мартиненка Ігор Черезов повідомив журналістам, що детективи НАБУ ще не вручили його клієнту повідомлення про підозру. Він також заявив, що не знає, в якому суді розглядатиметься клопотання прокуратури про обрання Мартиненку запобіжного заходу.

Сам Мартиненко, а також прес-служба "Народного фронту" назвали справу політичною, а доказову базу НАБУ – фальсифікованою.

Читайте також: Близький до Мартиненка юрист призначений заступником одного з департаментів ГПУ

Як повідомлялося, увечері 20 квітня детективи НАБУ затримали колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. За даними DT.UA, затримання було проведено в рамках розслідування справи про закупівлі ДП "СхідГЗК" концентрату урану через австрійську прокладку.

У березні 2017 року директор НАБУ Артем Ситник заявив, що його відомство перебуває на фінальній стадії розслідування справи екс-депутата Миколи Мартиненка, відкритого за фактами одержання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК "Енергоатом" обладнання чеської компанії Škoda JS.

У травні минулого року Ситник повідомив, що Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по одному з епізодів ряду кримінальних проваджень, фігурантом яких є колишній народний депутат Микола Мартиненко.

Нагадаємо, в листопаді 2015 року на тлі корупційного скандалу Мартиненко заявив про добровільне складання депутатських повноважень, у грудні Верховна Рада прийняла відповідне рішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі