Генеральна прокуратура передала НАБУ 40 томів матеріалів по одному з епізодів ряду кримінальних проваджень, фігурантом яких є колишній народний депутат Микола Мартиненко, заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник в інтерв'ю журналу "Фокус".
За його словами, цих документів чекали з кінця січня. Зараз триває досудове розслідування зазначених виробництв із залученням механізмів міжнародної правової допомоги.
Крім того, як зазначив Ситник, детективи НАБУ завершили досудове розслідування і разом з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури передали до суду десять кримінальних проваджень по 13 осіб, підозрюваних у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень.
Одним із високопосадовців, справу якого незабаром розпочнуть розглядати у суді, є керівник Державної інноваційної фінансово-кредитної установи. Йому повідомлено про підозру у розтраті державних коштів на суму понад 16 мільйонів гривень. Серед фігурантів інших, переданих до суду справ, - судді-хабарники, а також виконавчий директор, в.о. заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Пасішник", - розповів Ситник.
30 листопада, Мартиненко заявив про складання депутатських повноважень, і на наступний день відповідне заява була зареєстрована в апараті Верховної Ради.
Раніше Лещенко оприлюднив документи, що підтверджують наявність кримінальної справи проти Мартиненка.
У матеріалах містилася інформація про те, що Швейцарія надсилала запит на ім'я очільника ГПУ з приводу розслідування кримінальної справи проти Мартиненка.
"Цей запит з Швейцарії на Шокіна датовано 31 березня по розслідуванню справи Мартиненка у Швейцарії", - зазначив він.
У документах йдеться про те, що Мартиненку інкримінують дві статті – відмивання грошей і отримання хабара. "Тут вказана вся фабула справи про те, що Brаdcrest укладала договір зі Skoda (чеський завод Skoda – ред.) про те, що буде отримувати комісію за все договору з українським "Енергоатомом", - розповів Лещенко.
У грудні минулого року повідомлялося, що Миколі Мартиненку у Швейцарії може загрожувати до п'яти років в'язниці.