Люди, наближені до підозрюваного в державній зраді Віктора Медведчука, якого обміняли до Росії, зберігають вплив та керівні посади у системі української адвокатури, йдеться у матеріалі Bihus.Info.
Національна асоціація адвокатів України, яка має вплив на те, кому видавати свідоцтво адвоката, а кого його позбавляти, була створена у 2012 році. Відтоді асоціацію очолює Лідія Ізовітова, яку в адвокатському середовищі називають «людиною Медведчука». І хоча у 2022 році термін її головування в Асоціації закінчився, вона досі її очолює. Небажання проводити вибори голови асоціації аргументують воєнним станом.
На початку 2000-х Ізовітова та Медведчук спільно очолювали таку організацію як «Спілка адвокатів України». Додатково у той час Ізовітова мала посаду у Вищій раді юстиції, яка відповідала за формування суддівського корпусу.
Водночас, за словами адвокатів, за понад десять років «правління» Ізовітової Національна асоціація та Рада адвокатів не висловлювали позицій щодо історичних державних подій, як от прийняття законів 16 січня, побиття людей на Майдані під час Революції Гідності, чи створення у так званій «ДНР» «реєстру адвокатів».
Більше того, у 2023 році Ізовітова на сайті Національної асоціації розкритикувала законопроєкт про можливість введення кримінальної відповідальновсті для адвокатів, які працюють на окупованих територіях, легітимізуючи окупацію.
Іншу важливу посаду у структурах української адвокатури займає колишня помічниця Медведчука у Верховній Раді Зоя Темнохудова.
Журналісти зазначають, що Темнохудова поділяла ідеологічні цінності політика Медведчука, про що вона сама говорила в медіа.
Також жінка стала депутаткою Закарпатської обласної ради тоді ще від ОПЗЖ.
З 2022 року Темнохудова стала представницею Ради адвокатів Закарпаття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України. Організація контролює здачу кваліфікаційних іспитів адвокатами та дисциплінарні провадження.
Адвокат Ігор Кириленко також був консультантом «Спілки адвокатів України», яку тоді Медведчук очолював, а згодом представляв Медведчука у судах. В тому числі у справі щодо заборони видавництва книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», де Медведчук судився через згадки про нього.
Кіпіані зазнаяив, що під час судового процесу Кириленко перевищив мандат захисника – він кривлявся і закидав, що Стус був агентом російської системи.
Також Кириленко представляв у суді інтереси брата Медведчука Сергія, на якого була записана частина компаній із родинної орбіти держзрадника.
Згодом, під час місцевих виборів у 2020 році Кириленко став депутатом Київради від партії ОПЗЖ. Зараз він входить до складу регламентної комісії Київради.
Нагадаємо, Ввіктор Медведчук нещодавно через суд намагався поновити свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю в Україні. Позови він подав уже після його обміну до Росії. Однак Касаційний адміністративний суд остаточно відмовив колишньому депутату у відкритті касаційного провадження.