Наростаюче неприйняття нинішньої влади викликає у регіонах країни протилежну реакцію в частині підтримки її незалежності. На Заході і в Центрі підтримка росте, на Півдні - падає. Про це у своїй статті для ZN.UA пише оглядач Людмила Шангіна.
Зростання рівня підтримки незалежності відбувається за рахунок Заходу і Центру країни. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва
На Заході він зріс з 86% у 2010 р. до 93% у 2012 р.; у Центрі - з 54% до 77% відповідно. Підтримка незалежності зростає, оскільки зростає неприйняття влади. Ресурс Заходу в цьому неприйнятті уже практично вичерпаний, але Центр себе показав, зазначила оглядач.
- Абсолютна більшість українців знову проголосувала б за Незалежність
Інша картина на Сході. Тут сплеск підтримки незалежності припав на серпень 2011 року (57%), після чого знизився до звичайного свого рівня - менше половини жителів (зараз 49%). При цьому, по-перше, плавно знижується і кількість противників незалежності - зараз вона становить 23% проти 34% в 2010 р.
У той же час, на Півдні після перемоги Віктора Януковича підтримка незалежності зашкалила: 65% проти 15% тих, хто незалежність країни не підтримав (за даними на серпень 2010 - ред.). Проте вже через рік прихильники незалежності склали і зараз складають тільки близько третини жителів Півдня (34% в 2011 р. і 36% зараз), тоді як число супротивників два роки стабільно - більше 40%.
Подробиці читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Людмили Шангіної "Незалежність країни на тлі й напередодні". !zn
Читайте також:
За два роки число готових боротися за Батьківщину зі зброєю в руках впало на 10%
З атрибутів незалежності українці найбільше поважають державну мову, найменше - гривню
Монумент Незалежності у Харкові Янукович відкрив російською мовою