На зустрічі з Зеленським майбутнім депутатам від "Слуги народу" пригрозили папками СБУ

Поділитися
На зустрічі з Зеленським майбутнім депутатам від Зеленський дав зрозуміти, що готовий використовувати СБУ для зміцнення фракційної дисципліни. Особливо після скасування депутатської недоторканності © Сайт президента України
З майбутніми членами пропрезидентської фракції зустрілися Зеленський, Баканов і Богдан.

На зустріч президента Володимира Зеленського з майбутніми народними депутатами від "Слуги народу", обраними на позачергових парламентських виборах, прийшов в. о. глави СБУ Іван Баканов і приніс "на всяк випадок" папки. За словами гендиректора телеканалу Ігоря Коломойського "1+1" Олександра Ткаченка, включеного до виборчого списку "Слуги народу" під №9, у папках – біографічні довідки про майбутніх членів фракції, передає "Радіо Свобода".

"У папочках біографії кандидатів. Просто, спокус дуже багато", - пояснив майбутній депутат Ткаченко.

Його слова підтвердив і адвокат Олександр Качура - №46 у списку "Слуги народу".

"Нас попередили, що відповідальність буде незалежно від партійної приналежності. Закон один для всіх", - розповів він журналістам.

За словами представника президента в Кабміні Андрія Геруса (№17 у списку "Слуги народу"), Зеленський на зустрічі з майбутніми членами фракції вказав їм на необхідність швидких реформ задля зміни країни "вже через рік".

Зустріч Зеленського з майбутніми членами пропрезидентської фракції відбулася Офісі президента. Вона була призначена на 12:00, четверга, 25 липня, але її учасники почали збиратися на Банковій за три години до початку.

Крім вже згаданих біля ОП були помічені голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков, Ірина Венендиктова (№3 у партійному списку), телеведучі Олександр Скічко, який виграв вибори в окрузі №197 у Черкаській області, та Олександр Дубинський, котрий "взяв" мажоритарку в окрузі №94 на Київщині, і переможець виборів у столичному окрузі №212 Сергій Швець. На Банкову також приходили Дмитро Нальотов, мажоритарник зі 144-го округу на Полтавщині, й адвокат Сергій Кальченко (№24 у списку), який домігся скасування заборони на в'їзд до України російському акторові Федору Добронравову.

За даними "Української правди", на зустрічі з майбутніми депутатами були присутні також голова ОП Андрій Богдан, який супроводжує Зеленського майже завжди і скрізь, і перший помічник президента Сергій Шефір. Зустріч була ознайомчою і тривала близько години. За словами співрозмовника видання, Зеленський заявив, що він за допомогою фракції має намір "змінити країну".

"Якщо у когось інша мета - можете скласти мандат, щоб ми потім вас же не виганяли", - процитував він главу держави. Крім того, президент закликав майбутніх депутатів "не йти на жодні компроміси" і "залишатися людьми".

Як повідомляє інформагентство "Інтерфакс-Україна", кадрові питання на зустрічі Зеленського з майбутніми парламентаріями не обговорювалися.

"Не обговорювали. На наступному тижні обговорюватимуть", - повідомив журналістам Олександр Ткаченко.

Цю інформацію також підтвердив Данило Гетьманцев (№20 у списку "Слуги народу").

"Ми розуміємо, сьогодні цих (кадрових, - Ред.) рішень немає. Їх мають прийняти протягом найближчих тижнів", - пояснив він.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

За підсумками обробки ЦВК трохи менше 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,04%, в "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі