Підготовча депутатська група ввечері у вівторок, 27 серпня, більшістю голосів підтримала рішення запросити Володимира Рибака, голову Верховної Ради сьомого скликання, на урочисте засідання Верховної Ради дев'ятого скликання. Ініціатором відправлення запрошення екс-спікеру часів Януковича став депутат від "Опозиційний платформи – За життя" Нестор Шуфрич.
Координатор підгрупи з організаційних питань Сергій Іонушас зі "Слуги народу" повідомив, що підгрупа не змогла прийняти рішення з цього питання, і запропонував висловитися всім членам підготовчої групи.
Ініціативу Шуфрича підтримав голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков. Проти висловилися представники "Європейської Солідарності" Ірина Геращенко й Артур Герасимов.
"Ми запрошуємо усіх голів Верховної Ради України, які проживають на території держави. Тому, я думаю, все-таки всі голови Верховної Ради мають мати повагу у майбутніх народних депутатів. Це моя особиста позиція. Я думаю, що треба доручити запросити Рибака Володимира Васильовича", - заявив Разумков.
У відповідь Ірина Геращенко запропонувала продовжувати в тому ж дусі і запросити на засідання Ради засудженого за державну зраду експрезидента Віктора Януковича й експрем'єра Миколу Азарова, які переховуються від українського правосуддя в Росії.
"Може бути, ви не соромтеся? Йдіть далі. Запросіть всіх: там Азіров десь завалявся, Янукович", - обурилася депутат.
"Я поставив питання щодо тих осіб, які проживають на території нашої держави. Наскільки мені відомо, інші або переслідуються за законом, або не проживають не території держави", - відповів їй Разумков.
"Регіонал" Володимир Рибак був народнии депутатом Верховної Ради п'яти скликань з 1998 по 2014 рік, а в 2012-2014 роках обіймав посаду спікера. Він підписав "диктаторські закони, прийняті 16 січня 2014 року з грубим порушенням процедури, і передав їх на підпис президенту.
Після втечі Януковича з України 22 лютого 2014 року Рибак подав у відставку і заявив, що йде на "політичну пенсію".
Як повідомлялося, підготовча група погодила призначення депутатів на керівні посади в парламентських комітетах. Зокрема, комітет з питань свободи слова очолить Нестор Шкфрич.