На тлі критики Яценюка Путіну пригадали його слова про "радянську окупацію" Німеччини

Поділитися
На тлі критики Яценюка Путіну пригадали його слова про Раніше Путін частіше публічно критикував СРСР, про розпад якого він так шкодує © kremlin.ru
Нинішній російський президент раніше також розповідав в Німеччині про "гріхи" СРСР.

Російський президент Володимир Путін кілька років тому заявив, що Радянський союз після Другої світової війни фактично окупував Німеччину, при цьому через схожу заяву українського прем'єра Арсенія Яценюка його жорстко розкритикували в Москві.

В ефірі німецького телеканалу ARD 30 серпня 2008-го Путін, який тоді був прем'єр-міністром РФ, сказав наступне: "Були радянські війська в Німеччині, по суті, треба чесно сказати, це були окупаційні війська, які залишилися у Німеччини після Другої світової війни, але під виглядом союзницьких військ". Про це у своїй заяві нагадує партія "Народний фронт", лідером якої є Яценюк.

Скандальне інтерв'ю українського прем'єра з'явилося під час останнього візиту Яценюка до Німеччини в січні 2015-го.

"Російська агресія проти України - це посягання на світовий порядок. Ми всі добре пам'ятаємо радянську invasion як в Україну, так, в тому числі, і в Німеччину. Його треба уникнути. Нікому не дозволено переписувати результати Другої світової війни", - заявив прем'єр-міністр України в ефірі того ж ARD.

Російський МЗС назвав ці слова "екстремістським висловлюванням, що фальсифікує історію", попросивши зовнішньополітичне відомство Німеччини надати свої коментарі.

У МЗС України здивувались такій реакції.

"В такому разі Росія повинна поцікавитися думкою і багатьох інших європейських країн, в які СРСР після Другої світової війни експортував тоталітарний режим і де жорстоко придушував будь-які спроби демократичних перетворень, як це було в Будапешті, Празі, Варшаві та багатьох інших столицях так званого "соцтабору", - підкреслив у своєму коментарі речник МЗС України Євген Перебийніс.

Представник німецького Мзс Мартін Шефер заявив, що прем'єр-міністр України, як і будь-який політик або громадянин Німеччини має можливість висловити свою точку зору в ЗМІ.

За його словами, "це - вираз свободи, яка для нас дуже важлива". "Тому питання про інтерпретації висловлювань слід спрямовувати не уряду Німеччини, а автору цих заяв", - сказав Шефер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі